FOTO: Ples v opere po osemnásty raz odštartoval plesovú sezónu na Slovensku

Ples v opere 2018
SITA

V sobotu večer sa v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave uskutočnil 18. ročník Plesu v opere. Slávnostné podujatie, na ktorom sa stretlo 600 prominentných hostí, i tento rok symbolicky otvorilo plesovú sezónu na Slovensku.

Osemnásty Ples v opere si okrem charitatívneho zámeru, ktorým je podpora vzdelávania zdravotne znevýhodnených detí, pripomenul i storočnicu od vzniku Československa. Moderátorsky večer zastrešila herečka Božidara Turzonovová. Úvodný ceremoniál pod taktovkou režisérky Jany Burkiewicz patril umelcom z Kabaretu Mozart, ktorí sa v spolupráci s tanečníkmi a akrobatmi z Burki&com a Losers Cirque Company, opernými sólistami Adriánou Banásovou, Michaelou Rózsou Růžičkovou a Pavlom Remenárom a kapelou pod vedením Oskara Rózsu postarali o jedinečný zážitok.

Ples otvorila úderom na gong úspešná paralympijská reprezentantka v streľbe zo vzduchovej pušky Veronika Vadovičová. „Pre mňa to bol zo začiatku veľký stres, veľmi som sa na to pripravovala a bála som sa tohto večera. Keď som dostala túto ponuku, v prvom momente som si myslela, že si niekto robí zo mňa žarty. Najprv som dokonca odmietla, pretože som sa na túto úlohu necítila, ale nakoniec ma presvedčili,“ povedala.

Nechýbali hudobní hostia

Hostia Plesu v opere sa zabávali do skorých ranných hodín. Medzi prvými im hrali Jana Kirschner a Dan Bárta. Príjemnú atmosféru večera dotvoril Big Band Gustava Broma pod vedením Vladimíra Valoviča. Prekvapením večera bolo vystúpenie 41-násobného Českého slávika Karla Gotta. Návštevníci plesu si zatancovali na najznámejšie hity speváka ako Lady Carneval, Stokrát chválím čas, Ptačí nářečí či Včelka Mája. Okrem toho v jeho podaní zaznela aj česká verzia skladby Roya Orbisona Oh, Pretty Woman z roku 1965.

O polnoci sa mikrofónov zhostili Miro Žbirka a Katka Knechtová. Dvojica interpretov hostí plesu potešila sviežim vystúpením, počas ktorého zazneli ich najznámejšie skladby ako 22 dní, Len s ňou, Katka, Spomaľ či Za tebou. Zlatým klincom večera bol koncert legendárnej českej skupiny Lucie v jej pôvodnej zostave. V ďalších priestoroch divadla hostí do rána zabávala Ľudová hudba Lúčnice pod vedením primáša Martina Sleziaka.

Ples hodnotia pozitívne

Organizátori Plesu v opere hodnotia aktuálny ročník podujatia aj napriek počiatočnej nervozite veľmi pozitívne. „Ja sa cítim vždy, kým sa to celé nerozbehne, veľmi napäto. Aj keď som ten ples otváral už osemnásťkrát. Ale keď vidím, že prešli úvodné reči, privítanie hostí, úvodný ceremoniál, úvodný valčík a potom na tom parkete tancujú hostia, je tam plno a všetci sa neštylizovane, úprimne usmievajú, tak vidím, že to už ide asi dobre a je šanca, že budeme mať ďalší dobrý ples,“ podotkol hostiteľ Plesu v opere Pavol Lančarič.

„Je pre nás veľkou satisfakciou, keď už je po plese a keď môžeme skonštatovať, že opäť všetko to úsilie stálo za to a že sa podarilo všetko tak, ako sa podariť malo. Bolo pre nás satisfakciou vidieť hostí, ktorí si ples užili a ktorí ho ocenili. Po každom plese si vydýchneme, ale zároveň sa potešíme z toho, že sa nám, ako aj tento rok, podarila úžasná vec, a to spojiť eleganciu a noblesu so zábavou a zároveň so šľachetnosťou. Opätovne patrí naša vďaka všetkým hosťom, ktorí sa toho zúčastnili a hlavne za to, že nezištne prispeli na podporu detí so zdravotným znevýhodnením,“ zhodnotila napokon riaditeľka podujatia Andrea Cocherová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk