FOTO: Pozrite sa, ako vyzerali Mikulášovia v Ružinove, Rači a Dúbravke a kam ešte zavítajú

Mikuláš v Ružinove a Dúbravke

S blížiacim sa sviatkom svätého Mikuláša sa niektoré bratislavské mestské štvrte rozhodli potešiť tých najmenších a pripraviť pre nich stretnutie s Mikulášom.

Živý Mikuláš dorazil aj do niektorých častí Bratislavy, do niektorých sa ešte len chystá. Tých, ktorí už prišli, bolo hneď niekoľko. Každý mal inú vizáž, vystupoval s iným sprievodom či tanečným číslom. Pozrite sa, ako tešil deti v Rači, Dúbravke, Ružinove a ako vyzeral.

Kam ešte zavíta Mikuláš? Vo štvrtok 6. decembra príde do Petržalky, v Záhorskej Bystrici sa bude konať Mikulášska Disco-párty v piatok 7. decembra, do Rače príde ešte raz v sobotu 8. decembra, do Karlovej Vsi príde v nedeľu 9. decembra a v Starom Meste a Rusovciach bude vo štvrtok 6. decembra.

Ružinov

Ružinovský Mikuláš vyzeral tak, ako ho všetci poznáme: dlhá biela brada, pivný pupok a červeno-biely kostým. Stretnúť ste ho mohli už v stredu 5. decembra v reštaurácii Planétka v ružinovskej časti Ostredky. Vraj prišlo toľko ľudí, že sa do podniku všetci nepomestili. Na bradatého pána sa prišiel pozrieť aj nový starosta mestskej časti Martin Chren.

Mikuláš v Ružinove.
Mikuláš v Ružinove. Foto: www.facebook.com
Mikuláš v Ružinove.
Mikuláš v Ružinove. Foto: www.facebook.com
Mikuláš v Ružinove
Na bradatého Mikuláša sa prišiel pozrieť aj Martin Chren, starosta Ružinova. Foto: www.facebook.com

Dúbravka

Mikuláš zavítal medzi deti z Dúbravky už v stredu 5. decembra. Vystúpil v rámci podujatia s názvom Zimná show Alkany, na ktorej spievali a tancovali žiaci Základnej a umeleckej školy Alkana a muzikálového konzervatória. Dúbravský Mikuláš odetý celý v bielom prišiel do Domu kultúry Dúbravka.

Mikuláš v Dúbravke
Mikuláš v Dúbravke. Foto: www.facebook.com
Mikuláš v Dúbravke
Mikuláš v Dúbravke. Foto: www.facebook.com

Rača

V detských jasličkách na Tbiliskej ulici v Rači prišiel vo štvrtok 6. decembra Mikuláš v sprievode so starostom Petrom Pilinským a prednostkou miestneho úradu Janou Peškovou. Deťom darovali malú pozornosť a tie im z vďačnosti zaspievali niekoľko pripravených vianočných piesní.

Mikuláš v Rači
Mikuláš v Rači. Foto: www.facebook.com

Mikuláš

Sviatok svätého Mikuláša pripadol na Slovensku na 6. decembra. Svätý Mikuláš bol patrónom námorníkov, obchodníkov, majiteľov záložní, lekárnikov či voňavkárov. Rusko ho považuje za svojho ochrancu. V každej krajine má iné meno, napríklad v Anglicku ho volajú St. Nicholaus. Meno Mikuláš bolo najobľúbenejšie v 12. storočí, používa sa však dodnes. Práve z jeho mena vznikli odvodeniny mien ako Colin, Nicolson, Nixon, Nikolaj, Nicola, Nicolette a pod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk