FOTO: Pozrite si, ako vyzeralo šťavnaté jablkové hodovanie

Jablkové koláče.
Foto: Alžbeta Hrajnohová

Prvý októbrový víkend sa niesol v znamení jabĺk. V Bratislavskom kraji sa v sobotu konalo Jablkové hodovanie súčasne vo viacerých mestách a obciach. Milovníci jablkových výrobkov si prišli na svoje.

Návštevníci Jablkového hodovania mali príležitosť ochutnať rôzne jablkové produkty. Od sladkých koláčov cez pečené čaje až po rôzne jablkové šťavy a kompóty. Okrem jablkových dobrôt nemohli chýbať samotné jablká od miestnych pestovateľov.

Jablkové produkty. Foto: Alžbeta Hrajnohová

V Bratislave sa konalo podujatie v mestských častiach: Nové Mesto, Petržalka, Rača, Vajnory, Devínska Nová Ves a taktiež aj vo Fresh Markete. Okrem Bratislavy sa Jablkové hodovanie konalo aj v mestách a obciach ako Dunajská Lužná, Svätý Jur, Pezinok, Modra, Senec, Limbach a Jablonové.

Predaj jablkových koláčov. Foto: Alžbeta Hrajnohová

A my sme boli v Pezinku, kde sa na nádvorí Malokarpatského múzea konalo Jablkové hodovanie. V čase od 12.00 do 17.00 sa nádvorie múzea zaplnilo rôznymi jablkovými koláčmi, tortami, závinmi, čajmi a ďalšími pochúťkami. Stánky s rôznymi dobrotami obohatil aj sprievodný program ako napríklad tvorivé dielne pre deti, hlasovanie o najzaujímavejšiu dobrotu či divadelné predstavenie. Okrem skvelého občerstvenia a bohatého programu si návštevníci mali možnosť prezrieť expozíciu Malokarpatského múzea.

Jablkové koláče na predaj. Foto: Alžbeta Hrajnohová

Po prvýkrát sa Jablkové hodovanie konalo v roku 2008 v Modre a s nápadom prišlo Malokarpatské osvetové stredisko v Modre (MOS).

Stánok na Jablkovom hodovaní. Foto: Alžbeta Hrajnohová

Toto podujatie sa organizuje pre potreby projektu „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk