Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vysehradska_petrzalka 8.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pertrzalka.sk
18. mája 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

FOTO: Práce na škôlke na Vyšehradskej pokračujú, búranie ukončili

Pôvodnú budovu na Vyšehradskej ulici v Petržalke, v ktorej bude škôlka, vyčistili do skeletu a ukončili všetky búracie práce. Samospráva touto obnovou zvýši kapacitu svojich škôlok o sedem tried s počtom približne 150 miest a pre deti by mala začať fungovať od 1. septembra 2018.

Robotníci odstránili všetky múry, okná, strešný plášť, rozvody kúrenia a vody i zvyšky elektroinštalácie. So stavebnými prácami začali začiatkom februára tohto roka.

Zničenú budovu obnovuje spoločnosť SOAR, s. r. o., ktorá vyhrala verejnú súťaž. Stavbu rozdelili na tri bloky, ktorými sú A, B a C. „Už počas búracích prác začali budovať nové konštrukcie na bloku C,“ doplnila s tým, že v súčasnosti je na tomto bloku hotové obvodové murivo, nové priečky, dokončujú aj rozvody vody, kanalizácie a elektroinštalácie. V bloku B dokončili teplovod a v celej stavbe nové rozvody kanalizácie. Kompletne zrekonštruovali aj vodovodnú prípojku.

Vysehradska_petrzalka 1.jpg
pertrzalka.sk

V rámci zvyšovania kapacít materských škôl plánovali rekonštrukciu objektu bývalej materskej školy, ktorý je vo vlastníctve hlavného mesta SR Bratislavy. Starosta mestskej časti Vladimír Bajan požiadal hlavné mesto o zverenie objektu do správy mestskej časti, aby prevádzku škôlky obnovili. Mestské zastupiteľstvo Bratislavy v roku 2015 zverilo objekt do správy mestskej časti, aby ho využila na prevádzkovanie škôlky zriadenej mestskou časťou vrátane školskej jedálne. Samospráva na základe výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky požiadala ministerstvo o poskytnutie dotácie na rozšírenie kapacít škôlok. Petržalka dostala na túto škôlku dotáciu 400-tisíc z ministerstva školstva, z toho 40-tisíc je na vybavenie interiéru budovy.

Vysehradska_petrzalka 7.jpg
pertrzalka.sk

Predpokladané náklady na rekonštrukciu tejto materskej školy sú podľa projektovej dokumentácie okolo dvoch miliónov eur, na dofinancovanie rekonštrukcie si mestská časť zobrala úver. Starosta pred novinármi vo februári povedal, že ročná prevádzka škôlky bude samosprávu stáť približne 400-tisíc eur.

Vysehradska_petrzalka 5.jpg
pertrzalka.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X