Foto: Pred domom im zapadol odhŕňač snehu, z dvora sa dostanú jedine cez susedov

Kolaz alstrova.jpg
Foto: BratislavaDen.sk

Vchod do domu je zablokovaný odhŕňačom snehu, ktorý zapadol do hlbokého jarku pred bránou.

  • Aktualizované o vyjadrenie Spoločnosti A.I.I. Technické služby 13.30 hod.

Snehová nádielka v meste je poriadne bohatá a cestári majú plné ruky práce s odhŕňaním snehu. Táto situácia teda nepotešila žiadnu zo zúčastnených strán.

Obyvatelia domu na Alstrovej v Rači sa nedostanú z vlastného domu. Ich vchod totiž vo večerných hodinách vo štvrtok 9. decembra zablokoval odhŕňač snehu. Ten sa šmykol do hlbokého jarku pred domom, ktorý však pre sneh nebolo vidieť. Na druhý deň sa odhŕňač stále nachádza pred domom.

Ulica je sama o sebe dosť úzka, teraz veľkú prekážku tvorí aj odhŕňač snehu. Podľa našich informácií dostali obyvatelia informáciu, že problém by mal byť odstránený do niekoľkých dní. Zatiaľ musia svoj dvor opúšťať cez susedov.

Cesta je tiež čiastočne neprejazdná, vzhľadom na vytvorenú prekážku a jej celkovú šírku.

Spoločnosť A.I.I. Technické služby reagovala na naše otázky s tým, že ešte dnes bude vozidlo z cesty odstránené a cesta bude plne prejazdná. Vozidlo sa do jarku zošmyklo počas odhŕňania snehu, pričom sa v ňom zaseklo koleso a s najväčšou pravdepodobnosťou sa pri tom zlomila náprava.

Do obedných hodín podľa spoločnosti pracovníci dávali dole odmontovateľné časti pre odľahčenie vozidla, aby bolo jednoduchšie s ním manipulovať, naložiť ho na odťah a priviesť späť do firmy.

Vzniknuté škody nie sú vyčíslené, ako firma dodala, bude to možné po obhliadke. Škody vzniknuté aj na oplotení domu budú hradené z poistenia vozidla.

Spoločnosť A.I.I. Technické služby riešila nehodu aj s políciou.

Alstrova odhrnac raca 1.jpg
Foto: BratislavaDen.sk
Alstrova odhrnac raca 2.jpg
Foto: BratislavaDen.sk
Alstrova odhrnac raca 3.jpg
Foto: BratislavaDen.sk

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom