Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Staré Mesto Bratislava
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook/ Staré Mesto Bratislava - radosti a starosti
25. januára 2021 InéŽivotný štýl v Bratislave od KKFacebook Diskusia()

FOTO: Prejdite sa s nami cez fotografie po zasnežených uličkách historického centra Bratislavy

Nechodíte pre pandémiu koronavírusu a lockdown veľmi von? Pokochajte sa krásou historického centra mesta aspoň cez fotografie.

Hoci napadlo v decembri minulého roka málo snehu a bolo aj pomerne teplo, až s januárom prišla tá pravá zima. Napadnutý sneh vylákal do ulíc malé deti i dospelých. Pod bielou perinou bolo zahalené na niekoľko týždňov aj centrum mesta. Facebooková stránka Staré Mesto Bratislava – radosti a starosti zverejnila niekoľko fotografií, na ktorých možno vidieť krásy zasneženého Starého Mesta.

Kačacia fontána

V parčíku na Šafárikovom námestí stojí známa fontána. Hovorí sa, že zobrazuje starú povesť o chlapcoch, ktorí pásli kačice. Na kamene ich premenil nahnevaný vodník. Fontána bola postavená v roku 1918. V roku 1968 bola vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku.

Kačacia fontána Staré Mesto Bratislava
Zasnežená fontána na Šafárikovom námestí.Foto: Facebook/ Staré Mesto Bratislava - radosti a starosti

Bratislavský hrad

Pod bielou perinou sa ocitla aj dominanta Bratislavy. Jeho úplne prvé pomenovanie bolo Brezalauspurch a prvýkrát sa spomína v Soľnohradských letopisoch v roku 907. Na hrade sídlili mnohí významní panovníci, medzi najznámejších patrí napríklad Mária Terézia.

Bratislavský hrad Staré Mesto Bratislava
Videli ste už Bratislavský hrad z takejto perspektívy?Foto: Facebook/ Staré Mesto Bratislava - radosti a starosti, M. Rebro

V roku 1811 vypukol na hrade obrovský požiar a z hradu tak ostala dlhé roky iba ruina. S jeho obnovou sa začalo až v roku 1956.

Bratislavský hrad Staré Mesto Bratislava
Hrad a časť Mosta SNP.Foto: Facebook/ Staré Mesto Bratislava - radosti a starosti

Most SNP

Postavený bol medzi rokmi 1967 – 1972. V roku 2001 bol tento most vyhlásený za stavbu storočia na Slovensku v kategórii mostov. Už 3 roky je Most SNP národnou kultúrnou pamiatkou. Je vysoký 85 metrov.

Bratislavský hrad Staré Mesto Bratislava
Most SNP odfotený v skoré januárové ráno.Foto: Facebook/ Staré Mesto Bratislava - radosti a starosti
Bratislavský hrad Staré Mesto Bratislava
Most SNP.Foto: Facebook/ Staré Mesto Bratislava - radosti a starosti

Obchodná ulica

Názov Obchodnej ulice je často spájaný s bývalou osadou Schöndorf (v preklade Krásna Ves). Električky po nej začali jazdiť pred 126 rokmi. V súčasnosti je ulica známa pre svoju ponuku obchodov a služieb.

Obchodná ulica Staré Mesto Bratislava
Obchodná ulica.Foto: Facebook/ Staré Mesto Bratislava - radosti a starosti

Hviezdoslavovo námestie

Nesie názov po slovenskom spisovateľovi Pavlovi Országhovi Hviezdoslavovi. Na konci 20. storočia bolo námestie zrekonštruované a dostalo novú tvár. Nachádza sa tu niekoľko historických budov ako Slovenské národné divadlo či Hotel Carlton.

Hviezdoslavovo námestie Staré Mesto Bratislava
Sneh sa udržal dlho aj na tomto námestí.Foto: Facebook/ Staré Mesto Bratislava - radosti a starosti

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X