Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Terasa pri materskej skole ms na jankolovej ulici 3.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: MČ Petržalka - www.petrzalka.sk
20. októbra 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.sk Diskusia()

Foto: Pri Materskej škole na Jankolovej zrekonštruovali terasu, cena dosiahla takmer 180-tisíc eur

Petržalka v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) financovala a zrekonštruovala terasu pri Materskej škole (MŠ) na Jankolovej ulici za takmer 178-tisíc eur.

Havarijný stav terasy ohrozoval aj rehabilitačné zariadenie Reocentrum sídliace vo vedľajšej budove, ktorú spravuje BSK. Cez strop zatekalo a hrozilo jeho zrútenie.

Spolufinancovanie rekonštrukcie

Som rád, že po rokovaní s BSK sa nám podarilo dohodnúť na spolufinancovaní rekonštrukcie terasy, ktorá bola v zlom technickom stave a predstavovala bezpečnostné riziko,“ skonštatoval starosta Petržalky Ján Hrčka. Rekonštrukčné práce v cene 177 739 eur financovala mestská časť spoločne s BSK.

Vyriešenie dlhodobo nevyhovujúceho stavu terasy pri MŠ Jankolova 8 bolo jednou z hlavných priorít Petržalky, ktorá má škôlku v zriaďovateľskej pôsobnosti. Okrem rekonštrukcie terasy s rampou vybudovali aj nové oceľové schodisko, ktoré vedie k budove spravovanej BSK.

Zvýšenie komfortu

Pevne verím, že sme rekonštrukciou zvýšili komfort, no hlavne úroveň bezpečnosti pre užívateľov oboch dotknutých objektov,“ dodal Ján Hrčka a priznal, že terasy sú všeobecným problémom Petržalky, avšak opravy brzdia najmä zložité majetkovo-právne vzťahy.

Ide o MŠ, ktorá bola prvou dostavanou škôlkou na sídlisku Ovsište a do užívania bola odovzdaná v roku 1978. Je teda pochopiteľné, že sa pod jej technický stav podpísal už aj zub času. Stavebné úpravy v celkovej sume takmer 178-tisíc eur rovným dielom financovala župa a mestská časť,“ uzavrel predseda BSK Juraj Droba.

Terasa pri materskej skole ms na jankolovej ulici 5.jpg
Foto: MČ Petržalka – www.petrzalka.sk
Terasa pri materskej skole ms na jankolovej ulici 4.jpg
Foto: MČ Petržalka – www.petrzalka.sk
Terasa pri materskej skole ms na jankolovej ulici 3.jpg
Foto: MČ Petržalka – www.petrzalka.sk
Terasa pri materskej skole ms na jankolovej ulici 2.jpg
Foto: MČ Petržalka – www.petrzalka.sk
Terasa pri materskej skole ms na jankolovej ulici.jpg
Foto: MČ Petržalka – www.petrzalka.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X