FOTO: Problémy na Znievskej ulici neustávajú

Titulna od citatela.jpg

Napriek niekoľkým informáciám a sťažnostiam od občanov na Mestskom úrade v Bratislave 5 nikto v tejto veci nekoná od marca. Mestský úrad podľa slov obyvateľov, produkuje len nezmyselné a obhajujúce výhovorky vo svoj prospech.

Ľudia bývajúci v tejto časti mesta označujú situáciu za neznesiteľnú, ktorá sa prieči voči všetkému normálnemu, etickému, spoločenskému, výchovnému a najmä hygienickému a zdravotnému.

Na terasu Znievska vedú 3 schodiská, pod ktorými je značný priestor, približne 4 x 4 m. V týchto priestoroch sa ubytovali osoby, ktoré obyvatelia označujú za asociálne a neprispôsobivé. Vidieť tu 2 mužov. Jeden z nich väčšinou leží na paletách, používa barlu, má dlhú šedú bradu a vek okolo 50 rokov. Druhý muž je silnejšej postavy, vek okolo 50 rokov, leží na veciach, ktoré sem nosí z kontajnerov na odpadky. Vidieť tu aj ženu vo veku približne 40 rokov, a tiež dieťa tmavej pleti, vo veku približne 5 rokov.

Občania bývajúci v okolí sa sťažujú na neporiadok, ktorý údajne tieto asociálne osoby okolo seba vytvárajú. Podľa ich ďalších slov, svoje telesné potreby vykonávajú po celom okolí, ale najmä pod ďalším schodiskom, ktorého priestor je krytý vysokou náletovou burinou a drevinou.

Šíri sa tu nepríjemný zápach. Vidieť tu množstvo obalov z alkoholických nápojov, použité injekcie a iný neporiadok. Z múrov údajne začali demontovať mreže, ktoré by mali končiť v zberni šrotových surovín.

Obyvateľom najviac prekáža, že sa toto všetko deje v blízkosti zdravotného strediska Strečnianska, rôznych zdravotníckych ambulancií, niekoľkých predajní potravín, rôznych verejných gastronomických prevádzok a obytných domov. Všetky tieto objekty sú v blízkosti od 10 m do 100 m. Najhoršie je na tom vraj detské ihrisko, ktoré je vzdialené len 50 m. Deti sú teda priamymi svedkami takejto nevhodnej kultúry.

Ľudia bývajúci v blízkosti sa obávajú najhoršieho, za príklad dávajú rozšírenie nejakej nebezpečnej infekcie alebo nevyliečiteľnej choroby.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk