Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pribinova kosicka j and t1.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
J&T Real Estate
15. septembra 2017 Správy BratislavaVýstavba a developerské projekty BratislavaInfraštruktúra od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk

FOTO: Projekt Spojená Bratislava prinesie aj električkovú trať na Pribinovej a Košickej

Vďaka projektu spoločnosti J&T Real Estate Spojená Bratislava by mohol vzniknúť nový mestský koľajový okruh prepájajúci Petržalskú a Ružinovskú radiálu.

Spoločnosť chce v rámci projektu Spojená Bratislava vybudovať kvalitnú verejnú dopravu založenú na koľajovej doprave. Keďže zóny Čulenova, Pribinova a Nové Lido sa prudko rozvíjajú, prinesie to zvýšené nároky na dopravnú obslužnosť. Najrozumnejšie je v tejto súvislosti zameranie sa na električkovú dopravu. J&T chce dosiahnuť, aby ľudia presadli z áut do MHD a doprava nekolabovala.

Spojena ba novy mestsky kolajovy okruh.jpg
J&T Real Estate

Spoločnosť chce na vlastné náklady, predstavujúce 60 miliónov eur, vybudovať električkové trate v dĺžke 4,2 kilometra, čím sa vytvorí nový mestský električkový okruh. Na jeden kilometer to vyjde viac ako 14 miliónov eur, čo je však s porovnaním s inými krajinami V4 trochu premrštená suma.

Spojena bratislava3.jpg
J&T Real Estate

Petržalská radiála by mala podľa návrhu prechádzať jadrom ľavobrežného centra medzi Euroveou a SND, ako aj cez pravobrežné centrum na Novom Lide a navzájom ich prepájať. Nový okruh vznikne dobudovaním okružného systému električiek cez Pribinovu a Košickú ulicu smerom na Ružinovskú radiálu.

Spojena bratislava1.jpg
J&T Real Estate

Ako prvú by postavili trať na Pribinovej a Košickej ulici, keďže investičný zámer na výstavbu už J&T predložila na posúdenie dopravnej komisii i mestským poslancom. Vybudovanie električkovej trate na Pribinovej a Košickej by mal podľa spoločnosti plne pokrývať požiadavky na dopravnú obsluhu tohto rozvojového územia.

Spojena bratislava3.jpg
J&T Real Estate

Električková trať, ktorú vypracovali spoločnosti GFI a Prokos, by začínala na Šafárikovom námestí, kde by sa napojila na už existujúcu trať z centra a z Petržalky. Trať by mala pokračovať bulvárom na Pribinovej ulici, popod Most Apollo na Košickú ulicu, kde má trať viesť po pravej strane ulice až za križovatku s Prievozskou ulicou, trať prejde do stredu Košickej ulice a bude pokračovať k trhovisku na Miletičovej ulici. V križovatke so Záhradníckou sa trať napojí na existujúcu trať smerom do centra aj Ružinova.

Na trati by bolo vybudovaných 6 zastávok – Eurovea I, Eurovea II, Klingerka, Prievozská, Dulovo námestie a Trhovisko.

Spojena bratislava2.jpg
J&T Real Estate

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X