Foto: Rača plánuje zrenovovať zanedbané ihrisko na Tbiliskej za viac ako 160-tisíc eur

Ihrisko raca tbiliska 2.jpg
Foto: raca.sk

Mestská časť získala na projekt dotáciu od úradu vlády vo výške 100-tisíc eur, 35-tisíc prispelo hlavné mesto.

Bratislavská mestská časť Rača premení zanedbané ihrisko na Tbiliskej ulici na moderné športovisko za viac ako 160-tisíc eur. Mestská časť o tom informovala na sociálnej sieti.

Ihrisko raca tbiliska.jpg
Foto: raca.sk

Rača rozbieha premenu zanedbaného športoviska v priestore medzi Tbiliskou ulicou a električkovou traťou na Púchovskej. Po rekonštrukcii, ktorá by mohla prebehnúť ešte v priebehu tohto roka, by tu mal vzniknúť moderný urban park, ktorý spoločne so susedným súkromným areálom vytvorí veľkú športovú zónu,“ uviedla mestská časť, ktorá aktuálne pripravuje podklady pre stavebné konanie.

Mestská časť má v pláne kompletnú revitalizáciu ihriska na Tbiliskej na moderný športovo-oddychový verejný priestor pre všetky vekové kategórie. Súčasťou projektu bude nová zeleň, lavičky, streetballový kôš, takzvané urban a skejt prvky.

Ihrisko raca tbiliska 2.jpg
Foto: raca.sk

Na tento projekt sme získali dotáciu od Úradu vlády SR vo výške 100-tisíc eur a 35-tisíc eur nám prispelo hlavné mesto z Fondu rozvoja telesnej kultúry,“ vysvetlila mestská časť. Starosta Rače Michal Drotován verí, že tento dlhodobo zanedbaný priestor bude znova bezpečný pre deti aj mládež a podarí sa ho čoskoro zmodernizovať.

Ihrisko raca tbiliska 3.jpg
Foto: raca.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk