FOTO: Rekonštrukcia viacerých ciest a zastávok v Petržalke komplikuje dopravu

Namestie hraniciarov peztrzalka krizovatka.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Mnohí obyvatelia Petržalky sa v posledných dňoch streli s komplikáciami na cestách. V týchto dňoch prebieha rekonštrukcia viacerých ciest a chodníkov.

Z dôvodu opravy povrchu zastávky, priľahlej vozovky a nástupišťa je čiastočne uzatvorená križovatka Námestie hraničiarov. Rekonštrukcia prebieha aj z dôvodu svetelnej signalizácie a rozšírenia ostrovčekov v rámci stavby Cyklotrasa Starohájska, úsek: Rusovská cesta – Dolnozemská cesta.

Krizovatka namestie hraniciarov petrzalka.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Zastávka autobusov na Námestí hraničiarov  je odstavená v oboch smeroch a presunutá o niekoľko desiatok metrov ďalej. Celková zrekonštruovaná plocha má rozlohu približne 400 metrov štvorcových. Cestári vymenia živicový asfalt za asfaltobetón. Zastávky budú betónové. Obmedzenie potrvá do 11. novembra.

Krizovatka petrzalka rekonstrukcia.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Na križovatke Námestie hraničiarov je vypnutá svetelná signalizácia, preto by mali vodiči zvýšiť opatrnosť a zlepšiť pozornosť v týchto miestach. Neplatí to len pre vodičov – cez frekventovanú križovatku prejdú denne desiatky chodcov. Tí by sa mali uistiť, či v danú chvíľu neprechádza cez cestu žiadne vozidlo.

Rekonstrukcia krizovatka petrzalka.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Zhoršená dopravná situácia je i na Einsteinovej ulici. Kvôli výstavbe polyfunkčného komplexu Einpark je zastávka Einsteinova presunutá. V týchto dňoch prebieha taktiež rekonštrukcia priľahlého chodníka a doprava je spomalená. Vodiči, ktorí schádzajú z hlavnej cesty na sídlisko cez tieto miesta, by mali byť dbať na zvýšenú opatrnosť.

Einpark krizovatka petrzalka.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk