FOTO: Šafárikovo námestie obnovia, osemdesiat percent bude tvoriť zeleň

Šafárikovo námestie
SITA

Šafárikovo námestie v Starom Meste obnovia, park bude tvoriť osemdesiat percent zelene. V tomto priestore, ktorý nazývajú Landererov park, budú nové chodníky, detské ihrisko, toalety a prístup bude bezbariérový.

„Rozširujeme park smerom k parku s Kačacou fontánou,“ uviedol starosta Starého Mesta Radoslav Števčík s tým, že bývalý asfaltový priestor pre otáčanie sa autobusov nahradia lúka a tráva. Fontána Marína tam podľa starostu ostane, v jej okolí bude občerstvenie. Súčasťou nového parku bude aj výbeh pre psov na pri križovatke ulíc Dobrovičova a Alžbetínska. Park bude mať rozlohu približne 2 800 metrov štvorcových.

Šafárikovo námestie v Bratislave
Šafárikovo námestie v Starom Meste po plánovanej obnove. Foto: SITA

So stavebnými prácami by podľa Števčíka mohli začať v najbližších týždňoch. „Najskôr musia rozbiť asfalt, v apríli chcú začať sadiť trávu. Dokončený park by mohol byť ľuďom k dispozícii o rok na jar,“ zhrnul starosta s tým, že nové chodníky by však mohli byť hotové už počas tohto leta. Ako ďalej poznamenal, počas prác dopravné obmedzenia pre električky nebudú, pre chodcov budú čiastočné obmedzenia.

Šafárikovo námestie v Bratislave
Šafárikovo námestie v Starom Meste po plánovanej obnove. Foto: SITA

Väčšina pozemku, na ktorom bude nový park, patrí hlavnému mestu, mestská časť Staré Mesto ho však má vo svojej správe a preto o ňom rozhoduje. „Okolité pozemky smerom k Štúrovej ulici sú majetkom mesta. S primátorom sme sa dohodli, že budeme spoločne koordinovať práce,“ ukončil starosta Števčík s tým, že do nového parku investujú 300-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk