Foto: Školské telocvične v Starom Meste získali nový vzhľad

Zs dubova telocvicna 1.jpg
Foto: Staré Mesto

Školskú telocvičňu na Dubovej zrenovovali po takmer pätnástich rokoch.

Bratislavská mestská časť Staré Mesto zrekonštruovala v minulom roku školské telocvične. Mestská časť opravila a vymenila zariadenie viacerých základných a materských škôl, vrátane školských telocviční v základnej a materskej škole Dubová 1 a základnej škole (ZŠ) Mudroňova. Telocvičná hala na ZŠ Mudroňova pritom čakala na renováciu celé štvrťstoročie. Informoval o tom hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Školskú telocvičňu na Dubovej zrenovovali po takmer pätnástich rokoch. „Obnova je súčasťou projektu na skvalitnenie školskej a športovej infraštruktúry. Projekt podporený dotáciou z dotačnej schémy Bratislavského samosprávneho kraja bol zameraný na opravu náterov a malieb, a tým aj na predĺženie životnosti telocvične základnej školy, čo zároveň prispeje k zatraktívneniu pre možnosti širšieho, bezpečného využitia v rámci školských aktivít,“ uviedol Milan Chromík zo staromestského oddelenia stratégie a projektového riadenia.

Obnova telocvične

V rámci projektu opravili povrchy, ktoré následne natreli, namaľovali čiarové ohraničenie cvičísk a zariadení telocvične ZŠ Dubová.

Vyčistili sme povrchy, opravili omietky, naniesli nové penetračné nátery a nanovo vymaľovali. Dokopy sme takto upravili asi 400 metrov štvorcových stien,“ povedal Chromík. Zrenovovali aj kovové a stolárske zariadenie, súčasťou prác bol aj náter sokla v prístupovej chodbe a protiplesňový náter. Obnovu telocvične robili počas decembra 2019.

Športová hala aj náraďovňa

Okrem školskej telocvične na Dubovej zrenovovala vlani mestská časť Staré Mesto aj športovú halu a náraďovňu na ZŠ Mudroňova.

Tá sa dočkala obnovy po neuveriteľných 25 rokoch. Rekonštrukciu, v rámci ktorej vynovili parkety, namontovali odpruženú podlahu a vymaľovali steny, robili počas letných prázdnin. Projekt bol realizovaný z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky,“ dodala mestská časť.

Mudronka1.jpg
Foto: Staré Mesto
Mudronka2.jpg
Foto: Staré Mesto
Mudronka3.jpg
Foto: Staré Mesto
Mudronka4.jpg
Foto: Staré Mesto
Zs dubova telocvicna 1.jpg
Foto: Staré Mesto

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk