Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nové ihrisko - Staré Mesto
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: www.facebook.com
6. mája 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

FOTO: Staré Mesto má nové ihrisko, schváliť ho musel aj pamiatkový úrad

Nový hrací priestor určený deťom pribudol na Námestí E. Suchoňa, konkrétne v blízkosti kostola Nanebovzatia Panny Márie a základnej školy Matky Alexie. Toto ihrisko slávnostne otvorili v piatok 3. mája za účasti starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej, riaditeľky základnej školy Matky Alexie Adriany Šiškovej a ďalších zúčastnených.

„Som rada, že som mohla dokončiť projekt svojho predchodcu. Ako mama vítam každé nové ihrisko v Starom Meste, ale vlastne kdekoľvek v Bratislave,“ vyjadrila sa Zuzana Aufrichtová.

Nové ihrisko - Staré Mesto
zdroj: www.facebook.com
Nové ihrisko sa dalo vybudovať na priestore bývalej záhrady „notredamiek“, ktorá však bola na svoj pôvodný účel nevyhovujúca, a to z hľadiska estetiky, hygieny ale aj bezpečnosti.

„Pri vybudovaní ihriska išlo o spoločnú myšlienku Starého Mesta a Kanonisiek sv. Augustína rehole Notre Dame. Dnešnú podobu ihriska museli schvaľovať aj pamiatkari. Objekt aj so záhradou je totiž pamiatkovo chránený. Dôvodom bolo zároveň to, aby výsledný efekt čo najmenej narušil kolorit historickej časti mesta,“ píše sa na webe Starého Mesta.

Nové ihrisko - Staré Mesto
www.facebook.com
Hracie prvky, ktoré na tomto ihrisku nájdete, sú vyrobené z prírodného materiálu, konkrétne z agátového dreva. „Sestričky na ne získali peniaze z dotácie Úradu vlády. Mestská časť prispela okrem iného úpravou parčíka. Položila trávnatý koberec, upravila dreviny a umiestnila na ihrisko lavičky a smetné koše. Bude sa starať aj o zeleň,“ spresňuje Staré Mesto.

Vybudovanie ihriska malo aj istú podmienku, ktorú si stanovili sestričky, ňou bolo zvýšenie plotu, ktorý parčík obkolesuje a osadenie novej brány. „Kovaný plot, ktorý tiež musel spĺňať prísne požiadavky pamiatkarov, stál 20-tisíc eur. Polovicu tejto sumy zaplatil hotel Carlton, ktorý s ihriskom bezprostredne susedí, 10-tisíc dal z vlastného vrecka bývalý starosta Starého Mesta Radoslav Števčík,“ uvádza Staré Mesto.

Nové ihrisko - Staré Mesto
zdroj: www.facebook.com
Správcom ihriska je mestská časť Bratislava-Staré Mesto. Ihrisko bude mať počas letnej sezóny takúto otváraciu dobu: 8.00 do 21.00 h. V zimnom režime bude fungovať v skrátenej dobe, a to do 18.00 h. Zamykať a otvárať ho bude mestská polícia.

Napriek tomu, že ihrisko slávnostne otvorili už v piatok 3. mája, ešte pár dní nebude prístupné pre verejnosť. „Trávnatý koberec, ktorý sme tam položili, potrebuje nejaký čas, aby sa zakorenil,“ vysvetlila vedúca oddelenia životného prostredia Anna Calpašová. Brána ihriska by sa teda definitívne mala otvoriť o približných sedem až desať dní.

Nové ihrisko - Staré Mesto
zdroj: www.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X