FOTO: Staré Mesto otvorí v pondelok na Záhrebskej nové detské jasle

Otvorenie nových detských jaslí
ilustračné foto: detské jasle, zdroj: SITA

Na stredajšom predstavení jaslí novinárom starosta Starého Mesta Radoslav Števčík uviedol, že zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov je jedným z prvých zariadení tohto druhu, ktoré plne vyhovuje takzvanému novému jasličkovému zákonu.

Jasle tak spĺňajú prísne legislatívne normy, už nemôžu napríklad prijímať deti nepracujúcich rodičov alebo rodičov, ktorí sa nepripravujú na povolanie. Podľa nových noriem sú priestory jaslí bezbariérové či kuchyňa musí byť priamo prepojená s jedálňou.

Otvorenie nových detských jaslí
Priestory nových detských jaslí. Foto: SITA

„Od 16. apríla sa sem teda sťahujú deti z Hollého ulice. Podstatné je aj to, že sa zvýšila kapacita jaslí zo 16 detí na 30, čiže môžeme prijať o 14 detí viac. Rekonštrukcia jaslí stála približne 241-tisíc eur a financoval ju Onkologický ústav sv. Alžbety. Samotná obnova jaslí trvala viac ako rok. Jasle majú dve triedy, ďalej sú tam samostatné spálne a oproti jasliam na Hollého majú deti vlastný oplotený dvor. Poplatok za deti je pre Staromešťanov 20 eur mesačne a pre obyvateľov z iných mestských častí 120 eur,“ uviedol ďalej starosta.

Otvorenie nových detských jaslí
Priestory detských jaslí. Foto: SITA

Ďalšie prednosti nových jaslí

Podľa vedúcej zariadenia starostlivosti o deti vo veku do troch rokov Heleny Doršicovej ako najväčšie pozitívum nových jaslí na Záhrebskej vníma to, že obe skupiny detí, mladšia aj staršia skupina, budú mať zvlášť kúpeľňu aj šatňu, lebo na Hollého ulici mali deti všetko spolu. „Plus sú tam oveľa väčšie priestory a do záhrady nebudeme musieť chodiť cez ulicu,“ vymenovala ďalšie pozitíva nových jaslí Doršicová.

BRATISLAVA: Otvorenie nových detských jaslí
Pohľad do kuchyne v nových detských jasliach. Foto: SITA

Mestská časť má dvoje detských jaslí, jedny na Čajkovského ulici s kapacitou 45 detí a druhé na Záhrebskej ulici s kapacitou 30 detí.

Otvorenie nových detských jaslí
Skrinky v detských jasliach na Záhrebskej ulici. Foto: SITA

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk