Foto: Staré Mesto plánuje zveľadiť verejný priestor na Židovskej ulici

Pocket park zidovska ulica stare mesto 5.jpg
Foto: Staré Mesto

Mestská časť chce postaviť záhonový parčík vhodný aj k oddychu.

Bratislavské Staré Mesto plánuje zveľadiť už dlho zanedbaný verejný priestor na Židovskej ulici. V mieste, kde sa prepájajú ulice Židovská a Kapucínska chce mestská časť vybudovať tzv. pocket park.

Začiatkom decembra bude na tomto mieste odhalený tzv. pocket park – záhonový parčík so zeleňou rôzneho druhu a lavičkami. Projekt realizuje Staré Mesto v spolupráci s hlavným mestom a s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja (BSK),“ uviedlo Staré Mesto. Mestská časť nešpecifikovala výšku investícií na vybudovanie parku.

Pocket park zidovska ulica stare mesto 5.jpg
Foto: Staré Mesto

Aktuálne sa robia na Židovskej ulici prípravné práce ako úprava terénu, doplnenie substrátu a založenie nového podkladu zelených plôch, čo umožní na mieste vysadiť plnohodnotnú zeleň.

Projekt rieši dlhodobo zanedbanú verejnú plochu. Dokopy ide o tri plochy s celkovou rozlohou 69,5 metra štvorcového v území, kde sa dlhodobo nedarilo udržať mestskú zeleň,“ spresnila Lucia Lanáková zo staromestského miestneho úradu.

Pocket park zidovska ulica stare mesto 4.jpg
Foto: Staré Mesto

Pocket park ponúka inovatívny koncept priestorovej výsadby parčíku v troch častiach v rámci pešej zóny. Podobné vegetačné riešenie je jedinečné v centre mesta a dopĺňa potreby cestovného ruchu. Zároveň tvorba pocket parku prispieva k zvýšeniu adaptačných opatrení miest BSK na nepriaznivé dôsledky zmeny klímy. Projekt podporí prirodzený potenciál vegetácie v meste tým, že premení tri šedivé plochy na zelené a zvýši ich prirodzený potenciál zadržiavania vody,” dodalo Staré Mesto.

Pocket park zidovska ulica stare mesto 3.jpg
Foto: Staré Mesto
Pocket park zidovska ulica stare mesto 2.jpg
Foto: Staré Mesto
Pocket park zidovska ulica stare mesto 1.jpg
Foto: Staré Mesto

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk