FOTO: Takéto bolo spomienkové zhromaždenie v Bratislave, ktorého sa zúčastnilo približne 30-tisíc ľudí

Protest zhromazdenie spomienka kuciak kusnirova bratislava namestie snp sita.jpg
Foto: archívne, SITA

Spomienka na zavraždeného novinára Jána Kuciaka organizovaná iniciatívou Za slušné Slovensko v Bratislave sa vo štvrtok skončila pokojne po 19.00 hod.

Podujatie, na ktorom vystúpili napríklad herci, poľnohospodári aj novinári ukončila slovenská hymna. Účasť podujatia sa podľa organizátorov pohybovala okolo čísla 30-tisíc.

Otec zavraždeného novinára Jozef Kuciak po zhromaždení povedal, že ak sa má situácia na Slovensku reálne zlepšiť, v prvom rade sa musí zmeniť celá súčasná politická garnitúra. „Niektorí sú ešte stále asi v tom socializme, niektorí ani nevedia, kam patria, už či opozíční či koaliční. Keď prešetria všetky veci, o ktorých Janko písal, vyjde najavo kto za koho kope. Stále čakám, že nastúpia mladí ľudia do politiky, ktorí nebudú zaťažení tým naším životom v socializme,“ povedal. Zdôraznil tiež, že kým je korupcia, lepšie Slovensko nebude.

Jozef Kuciak je zároveň vďačný národu, ako sa po vražde smelo postavil. „Som vďačný, že kým sme boli v útlme, že to spravili za nás, že sa postavili za to, aby sa zobudilo Slovensko a aby sa pohlo vyšetrovanie. A verím, že sa zobudilo a aj keď zhromaždenia prestanú, v tých ľuďoch to zostane,“ dodal.

21. februára uplynul rok od vraždy novinára redakcie Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Ešte v ten deň vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar potvrdil, že Kuciakova vražda pravdepodobne súvisí s jeho novinárskou prácou. Momentálne sú v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej štyria obvinení, konkrétne Tomáš Sz. a Miroslav M. ako vykonávatelia, Zoltán A. ako sprostredkovateľ a Alena Zs. ako objednávateľka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk