Foto: Takto sa zmenil niekdajší školnícky byt v Starom Meste na novú jedáleň

Zakladna skola jelenia jedalen rekonstrukcia 1.jpg
Foto: Staré Mesto

Vzhľadom na opotrebovaný stav bytu išlo o rozsiahlu rekonštrukciu.

Bývalý školnícky byt v Základnej škole (ZŠ) na Jelenej ulici v Starom Meste zmenili rekonštrukciou na novú jedáleň. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Niekdajší školnícky byt v budove ZŠ Dr. Ivana Dérera na Jelenej ulici čakal na rekonštrukciu desiatky rokov. Staré Mesto ho teraz zmenilo na vkusnú a modernú školskú jedáleň,“ informoval hovorca.

Zakladna skola jelenia jedalen rekonstrukcia 4.jpg
Foto: Staré Mesto

ZŠ na Jelenej nepotrebovala byt pre školníka, čo jej však akútne chýbalo, bola zodpovedajúca jedáleň. Rozhodli sme sa preto využiť tieto priestory práve na tento účel,“ doplnila starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Rozsiahla rekonštrukcia

Vzhľadom na opotrebovaný stav bytu išlo o rozsiahlu rekonštrukciu. „Linoleum nahradila gresová dlažba, odstránením priečok vznikol veľkorysý priestor. Výmenou prešli aj zničené okná, nevyhovujúce elektrické rozvody, kúrenie a kanalizácia. Bezpečnosť zvýšili protipožiarne dvere aj núdzové svetlá,“ vymenoval vedúci investičného oddelenia Lukáš Kamenistý.

Zakladna skola jelenia jedalen rekonstrukcia 3.jpg
Foto: Staré Mesto

V priestoroch jedálne bola zrealizovaná aj rekonštrukcia dátových rozvodov a príprava na projektor pre prípad, že by v budúcnosti bolo potrebné využiť miestnosť aj na iné účely.

Plánujú viac rekonštrukcií

Vytvorenie novej školskej jedálne zo školníckeho bytu na ZŠ Dr. Ivana Dérera na Jelenej je len jednou z rekonštrukcií, ktoré plánuje tento rok uskutočniť Staré Mesto.

Na rekonštrukcie škôl a škôlok vyčlenila mestská časť viac ako 625-tisíc eur. Staré Mesto je zriaďovateľom siedmich základných a 19 materských škôl.

Školstvo je jednou z priorít Staromestského programu 2019 – 2022. Už vlani prešla úspešnou rekonštrukciou školská jedáleň ZŠ s materskou školou M. Hodžu na Podjavorinskej ulici,“ uzavrel hovorca.

Zakladna skola jelenia jedalen rekonstrukcia 2.jpg
Foto: Staré Mesto
Zakladna skola jelenia jedalen rekonstrukcia 1.jpg
Foto: Staré Mesto

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom