FOTO: Účasť na Tichom pochode študentov a slušných ľudí bola vysoká

Tichý pochod študentov a slušných ľudí
SITA

Zhromaždenie s názvom #niejenamtojedno v Bratislave sa začalo na Šafárikovom námestí, odkiaľ sa presunulo na Námestie SNP. Hoci sa mal pochod okolo 17. hodiny skončiť, viacerí ľudia sa presunuli pred Národnú radu SR.

Pre parlamentom niekoľko sto ľudí kričalo, spievalo hymnu a vykrikovalo: „predčasné voľby“, „mafia“, „dosť bolo Smeru“ i „Gašpar odstúpiť“. Pred parlamentom stáli policajti a strážili budovu. Pred Úradom vlády SR stálo len niekoľko ľudí, bol tam pokoj, ľudia v tichosti zapaľovali sviečky.

Na zhromaždení na Námestí SNP pred príhovorom Timoteja Lauka za iniciatívu #niejenamtojedno tisícky ľudí štrngali kľúčmi. Lauko vo svojom príhovore povedal, že je rád, že práve študenti mohli prevziať organizáciu pochodu. Po každej jeho vete nasledoval potlesk. Na záver zapálili sviečky za Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú a zaspievali slovenskú hymnu. Na tichom pochode sa zúčastnili aj herci Richard Stanke či Alexander Bárta. Ľudia mali v rukách slovenskú vlajku i transparenty, na ktorých boli heslá: Prídeme znova, ak treba! alebo Zober loptu, nie špáradlo.

Na akciu dohliadala polícia

Policajné hliadky monitorovali tichý pochod, ale aj neoznámené verejné zhromaždenie pred Národnou radou SR a zakročili voči 46-ročnému mužovi. Na zhromaždení sa zúčastnil so strelnou zbraňou, čím porušil zákon. Muža, ktorý mal zbraň v legálnej držbe, hliadka eskortovala na príslušný policajný útvar. Vyšetrovaním bližších okolností tohto prípadu sa zaoberá útvar Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I. Verejný poriadok hromadne narušený nebol.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk