FOTO: Ulicami Bratislavy prešli počas Veľkého protikorupčného pochodu tisícky ľudí

Veľký protikorupčný pochod II.
SITA

Dav niekoľko tisíc ľudí prešiel v pondelok na druhom protikorupčnom pochode organizovanom študentmi z Námestia slobody cez Obchodnú ulicu na Námestie SNP v hlavnom meste.

Podľa policajných zdrojov bolo v dave približne šesťtisíc ľudí. Ďalší čakali na Námestí SNP. Pochod trval približne tridsať minút a účastníci skandovali viaceré heslá: „Dosť bolo Fica,“ „Kaliňák odstúpiť“, „Gašpar preč,“ i „Skutok sa deje“. Väčšinu účastníkov tvorili mladí ľudia, ktorí ľudí, ktorí stáli okolo, vyzývali, aby sa k nim pridali. Na Námestí SNP by mal program pokračovať približne do 19. hodiny. V bratislavských uliciach boli aj viacerí politici, tí však nekráčali v sprievode, ale stáli na ulici. Boli medzi nimi napríklad poslanec NR SR Igor Matovič i predseda KDH Alojz Hlina.

Cieľom organizátorov pochodu je, aby inštitúcie, ktoré sú zodpovedné za postihovanie korupcie, teda prokuratúra, polícia a súdy, pracovali, ako majú. „Aby nechodili politici do politiky nabaliť sa, ale aby tam išli spraviť niečo pre tento štát,“ uviedol organizátor Dávid Straka.

Medzi požiadavky, ktoré organizátori uvádzajú, je, aby sa parlament zaoberal vyslovením nedôvery ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. Taktiež požadujú, aby poslanci prijali opatrenie, ktoré umožní v dôsledku nečinnosti odvolať z funkcie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Organizátori by tiež chceli mať možnosť vystúpiť pred poslancami v parlamente.

„Predseda vlády SR Robert Fico vždy rešpektoval verejné zhromaždenia zvolané v súlade so zákonom a slobodné vyjadrovanie názorov. Víta, že mladí ľudia sa zaujímajú o celospoločenské témy. Dôležité je, aby takýto typ podujatí mal slušný priebeh a nebol zneužívaný na politický zápas,“ informovala hovorkyňa predsedu vlády SR Beatrice Szabóová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk