Foto: V Dúbravke otestovali skúšobnou jazdou zrekonštruovaný úsek električkovej trate

DOPRAVA: Skúšobná jazda úseku trate v Dúbravke
Foto: SITA/BSK

Kolaudačné konanie druhej etapy Karlovesko-Dúbravskej radiály začal BSK ešte v minulom roku.

V bratislavskej mestskej časti Dúbravka pred pár dňami otestovali skúšobnou jazdou úsek električkovej trate, ktorá je súčasťou zrekonštruovanej Karlovesko-Dúbravskej radiály.

Skúšobná jazda je jednou z dôležitých súčastí kolaudačného konania, aby mohla byť opäť spustená premávka električiek do Dúbravky. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Forman.

Električka na zastávke Dolné Krčace počas skúšobnej jazdy
Foto: SITA/BSK

Kolaudačné konanie druhej etapy Karlovesko-Dúbravskej radiály začal BSK na žiadosť hlavného mesta ešte v minulom roku.

Ak bude všetko v poriadku, vydá župa ako špeciálny stavebný úrad pre električkové a trolejbusové dráhy povolenie na predčasné užívanie v priebehu pár týždňov. Celý tento proces je pomerne komplikovaný. K tomu, aby električky v Dúbravke dostali zelenú, je potrebný napríklad záznam o skúšobnej jazde, stanoviská dotknutých orgánov a množstvo ďalších potrebných dokladov. Až po splnení všetkých podmienok vydá Bratislavský samosprávny kraj povolenie na predčasné užívanie,“ dodala Forman.

DOPRAVA: Skúšobná jazda úseku trate v Dúbravke
Foto: SITA/BSK

Tak ako pri modernizácii úseku v Karlovej Vsi, aj trať v Dúbravke bude komfortnejšia, vynovená. Má nové koľajový spodok, koľajnice ako aj trolejové vedenie. Ani tu nebude chýbať zelený povrch, nové prístrešky, elektronické tabule či lavičky s nabíjaním pre mobily. Je dôležité, aby trať mohla slúžiť verejnosti čo najskôr, ale zároveň, aby jej užívanie neohrozovalo bezpečnosť ani zdravie ľudí,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Prevádzku električiek v Dúbravke plánuje hlavné mesto opäť spustiť po 17. februári. Prevádzke električky bránil spor so zástupcami vlastníkov pozemkov pod meniarňou v Dolných Krčacoch. Bratislavský magistrát však získal neodkladné opatrenie, ktoré pracovníkom Dopravného podniku Bratislava (DPB) umožňuje vstup do meniarne.

DOPRAVA: Skúšobná jazda úseku trate v Dúbravke
Foto: SITA/BSK
DOPRAVA: Skúšobná jazda úseku trate v Dúbravke
Foto: SITA/BSK

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk