Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DOPRAVA: Skúšobná jazda úseku trate v Dúbravke
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/BSK
4. februára 2020 Aktuálne správy od BratislavaDen.sk Diskusia()

Foto: V Dúbravke otestovali skúšobnou jazdou zrekonštruovaný úsek električkovej trate

Kolaudačné konanie druhej etapy Karlovesko-Dúbravskej radiály začal BSK ešte v minulom roku.

V bratislavskej mestskej časti Dúbravka pred pár dňami otestovali skúšobnou jazdou úsek električkovej trate, ktorá je súčasťou zrekonštruovanej Karlovesko-Dúbravskej radiály.

Skúšobná jazda je jednou z dôležitých súčastí kolaudačného konania, aby mohla byť opäť spustená premávka električiek do Dúbravky. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Forman.

Električka na zastávke Dolné Krčace počas skúšobnej jazdy
Foto: SITA/BSK

Kolaudačné konanie druhej etapy Karlovesko-Dúbravskej radiály začal BSK na žiadosť hlavného mesta ešte v minulom roku.

Ak bude všetko v poriadku, vydá župa ako špeciálny stavebný úrad pre električkové a trolejbusové dráhy povolenie na predčasné užívanie v priebehu pár týždňov. Celý tento proces je pomerne komplikovaný. K tomu, aby električky v Dúbravke dostali zelenú, je potrebný napríklad záznam o skúšobnej jazde, stanoviská dotknutých orgánov a množstvo ďalších potrebných dokladov. Až po splnení všetkých podmienok vydá Bratislavský samosprávny kraj povolenie na predčasné užívanie,“ dodala Forman.

DOPRAVA: Skúšobná jazda úseku trate v Dúbravke
Foto: SITA/BSK

Tak ako pri modernizácii úseku v Karlovej Vsi, aj trať v Dúbravke bude komfortnejšia, vynovená. Má nové koľajový spodok, koľajnice ako aj trolejové vedenie. Ani tu nebude chýbať zelený povrch, nové prístrešky, elektronické tabule či lavičky s nabíjaním pre mobily. Je dôležité, aby trať mohla slúžiť verejnosti čo najskôr, ale zároveň, aby jej užívanie neohrozovalo bezpečnosť ani zdravie ľudí,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Prevádzku električiek v Dúbravke plánuje hlavné mesto opäť spustiť po 17. februári. Prevádzke električky bránil spor so zástupcami vlastníkov pozemkov pod meniarňou v Dolných Krčacoch. Bratislavský magistrát však získal neodkladné opatrenie, ktoré pracovníkom Dopravného podniku Bratislava (DPB) umožňuje vstup do meniarne.

DOPRAVA: Skúšobná jazda úseku trate v Dúbravke
Foto: SITA/BSK
DOPRAVA: Skúšobná jazda úseku trate v Dúbravke
Foto: SITA/BSK

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X