Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cirkus Lánik v Dúbravke
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Bratislavadeň (KK)
17. októbra 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.sk Diskusia()

FOTO: V Dúbravke postavili cirkus. Dokáže však zabaviť dnešnú mládež a rodiny s deťmi?

Cirkus, ktorý vyrástol pri supermarkete, láka na hororovú šou.

Kedysi stáli cirkusy uprostred bratislavských sídlisk na pravidelnej báze. Súčasťou programu pod šapitó bola šou akrobatov, klaunov, kúzelníkov či čísla so zvieratami. Nechýbali predavači s farebnými svetielkami pre deti a cukrovou vatou.

Problematický vlaňajší cirkus

Postupne sa však tento druh umenia začal vytrácať. Počet cirkusov v hlavnom meste za posledné roky rapídne poklesol.

Minulý rok zavítal cirkus do Ružinova, no obyvateľov skôr rozhorčil ako potešil. O jeho príchode nevedel ani miestny úrad v Ružinove. Povolenie na rozloženie cirkusu udelil bratislavský magistrát.

Na miesto boli pristavené kamióny a na verejné priestranstvo osadená reklama, čo nemal prevádzkovateľ povolené. Celú vec musela nakoniec preverovať aj polícia.

Cirkus s hororovou šou

Uplynulý týždeň rozložil svoje červeno-biele šapitó pri Lidli na Saratovskej ulici Cirkus Lánik. Pozemok podľa Kataster portálu nevlastní bratislavský magistrát, ale súkromný vlastník.

Cirkus Lánik v Dúbravke
Cirkus Lánik.Foto: Bratislavadeň (KK)

Vstup sa nachádza hneď pri parkovisku Lidla. Cirkus je ohradený, na jeho pozemku sa nachádzajú maringotky a kamióny.

Cirkus Lánik v Dúbravke
Cirkus Lánik.Foto: Bratislavadeň (KK)
Cirkus Lánik v Dúbravke
Cirkus Lánik.Foto: Bratislavadeň (KK)

V šou by nemali vystupovať zvieratá. Počas obhliadky rozloženého cirkusu sme žiadne nenašli – výnimkou boli kačice v ohrade a voľne pobehujúci psík v areáli.

Cirkus Lánik v Dúbravke
Cirkus Lánik.Foto: Bratislavadeň (KK)

Cirkusanti si pripravili hororovú šou, ktorá nadväzuje na blížiaci sa Halloween. Cirkus osadil na neďaleké verejné osvetlenia reklamy s termínmi vystúpení. Ako uvádza cirkus na svojom webe, diváci sa môžu tešiť na čísla ako koleso smrti, hrôzostrašný fakír či ohňová šou.

O upresnenie informácií k fungovaniu cirkusu a jeho programu sme oslovili vedenie samotného Cirkusu Lánik, ale do uzávierky sme nedostali odpoveď.

Cirkus Lánik v Dúbravke
Reklama na hororový program cirkusu.Foto: Bratislavadeň (KK)

Názory Bratislavčanov

Pre dnešnú mládež či rodiny s deťmi nemusia byť cirkusy v porovnaní s inými aktivitami, pri ktorých sa môžu zabaviť, tak lákavé ako pre predošlé generácie.

Na našom Facebooku sme sa pýtali Bratislavčanov v krátkej ankete, aký je ich názor na cirkusy. Do hlasovania sa zapojilo viac ako 150 ľudí. Anketa ukázala, že viac ako 120 Bratislavčanom cirkusy prekážajú.

Niektorí Bratislavčania považujú cirkusy za trápenie zvierat. „Ak to je cirkus bez zvierat, prečo nie, rád podporím umelcov, ktorí si občas siahajú pre naše pobavenie na dno svojich síl,“ napísal pán Mitch.

Pani Kvetoslava si zaspomínala na svoje detstvo a to, ako sa na cirkusantov a zvieratá tešila. „Ako 10-ročná mám foku s pumou a je to pre mňa zážitok do konca života,“ uviedla. Pani Štefánia si myslí, že ten kto nechce, nech do cirkusu nechodí. Podotkla, že vo Švajčiarsku sú cirkusy vážené.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X