Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestská polícia operacné stredisko pomoc
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: MsP Bratislava
5. októbra 2021 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Foto: V Dúbravke vzniklo nové operačné stredisko mestskej polície

Nové operačné stredisko má zrýchliť reakčný čas hliadok mestskej polície a zefektívniť ich prácu.

V Dúbravke otvorili nové operačné stredisko mestskej polície (MsP) hlavného mesta, ktoré má zvýšiť efektivitu práce MsP.

Počas posledných troch rokov sme urobili viac vecí, otvorili sme centrálu MsP na Obchodnej ulici, pridali sme tam kamery, máme nočného primátora a vlastné školiace stredisko pre nových príslušníkov MsP, tento rok prijmeme 50 vyškolených nových ľudí,“ uviedol na tlačovej konferencii primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Nové operačné stredisko MsP má zrýchliť reakčný čas hliadok MsP a zefektívniť ich prácu.

Benefity nového operačného strediska

Prvým benefitom nového operačného strediska MsP je, že sa zdvihla kapacita operátorov. „Doteraz ste sa pri volaní na MsP v Bratislave dovolali jednému zo štyroch operátorov, ktorý vás následne prepojil na jeden z piatich okresov, kde riešili váš problém,“ vysvetlil Vallo s tým, že to bolo neefektívne a ľudia zbytočne dlho čakali.

Mestská polícia operacné stredisko pomoc
Foto: MsP Bratislava

Dnes môže zdvihnúť váš hovor až 10 operátorov, ktorí budú priamo s vami riešiť váš problém,“ dodal.

Ďalším krokom mesta bude do budúcna podľa primátora, aby systém vedel vygenerovať spätné volanie s uvedením stavu riešenia nahláseného problému.

Urýchlenie práce

Ďalšou výhodou, ktorá urýchli prácu MsP, je prepojenie informačného systému s ostatnými záchrannými zložkami.

Operátori MsP budú mať možnosť využívať spoločný informačný systém a priamo komunikovať aj s ostatnými zložkami integrovaného záchranného systému. Budú môcť prizvať do telefonického hovoru jednotlivé zložky, online komunikovať a okamžite žiadať pomoc jednotlivých zložiek. Myslím, že to pomôže k skráteniu reakčných časov pri riešení jednotlivých problémov,“ dodal minister vnútra Roman Mikulec.

Spolupráca s PZ

Kamerový systém MsP využíva aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (PZ), ktoré aktívne spolupracuje s MsP, a to najmä v centre mesta, počas víkendov a nočných hodín.

Mestská polícia operacné stredisko pomoc
Foto: MsP Bratislava

Operačné stredisko aj kamerové pracovisko funguje v ostrej prevádzke už od minulého týždňa,“ poznamenal náčelník MsP Bratislava Miroslav Antal a dodal, že operátori sa pripravovali na jeho prevádzku na Akadémii Policajného zboru.

Ako dodal, projekt bol financovaný z rozpočtu mesta, z časti určenej pre MsP, a celkové náklady na zriadenie strediska vrátane technológií predstavovali približne 260-tisíc eur. Doplnil, že v uliciach hlavného mesta je približne 360 kamier.

MsP vyhlásila verejné obstarávanie na rozširovanie a modernizáciu kamerového systému, v najbližšom čase by podľa Antala malo byť v Bratislave viac ako 600 kamier.

Mestská polícia operacné stredisko pomoc
Foto: MsP Bratislava
Mestská polícia operacné stredisko pomoc
Foto: MsP Bratislava
Mestská polícia operacné stredisko pomoc
Foto: MsP Bratislava

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X