Foto: V meste vyrástla unikátna svetelná výstava Svetlá rozprávajú, nájdete tu aj Bratislavský hrad

Kolaz bratislava svetla rozpravaju.jpg
Foto: BratislavaDen.sk

Na ploche Dostihovej dráhy v Bratislave vznikol jedinečný svetelný park, kde návštevníci môžu obdivovať dych vyrážajúce sochy, tajomné tunely a iné svietiace dekorácie.

Svetelná výstava s názvom Svetlá rozprávajú je unikátom a na Slovensku takú inde nenájdete. Ide totižto o prvý svetelný park u nás. Na Dostihovej dráhe v Petržalke zažiari výstava Svetlá rozprávajú s viac ako 400-tisíc svetiel na viac ako 45 svetelných inštaláciách.

Inštalácia v sebe skrýva posolstvo v zmysle svetlom proti tme. Nájdete tu okrem iného napríklad svietiaci Bratislavský hrad, interaktívne fotorámy, labute, soby či iné vianočné ozdoby vrátane stromčekov.

Svetla rozpravaju vystava svetelna instalacia dostihova draha 15.jpg
Foto: BratislavaDen.sk

Tematicky na Dostihovej dráhe nájdete aj dvojmetrového koňa a nechýba ani anjel ako posol Vianoc, či vianočné darčeky a vianočný záprah so saňami. Výstava sa koná až do konca januára, každý deň v čase medzi 16.00 a 21.00 hod.

Pri výrobe svetelného parku organizátori mysleli aj na ekológiu a pri jej výrobe k energiám pristupovali obzvlášť citlivo. Celý svetelný park má tisíce LED diód a jeho spotreba je 7,5 kWh. „Pre ilustráciu, hodina prevádzky svetelnej expozície sa rovná hodine prevádzky troch bežných rýchlovarných kanvíc, ktoré v domácnosti bežne používame,“ vysvetlila majiteľka a organizátorka Eva Poláčková.

U susedov v Čechách mala výstava obrovský úspech, a tak sa rozhodli park presunúť aj na Slovensko. Podľa organizátorov svetelná výstava práve počas zimných mesiacov prináša krásne posolstvá, kultivovane a s odkazom na tradície.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk