Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Monitoring ľudí bez domova
16
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Bezdomovec počas predvianočného monitoringu bezdomovcov v Petržžalke. Foto: SITA
19. decembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

FOTO: V Petržalke monitorujú ľudí bez domova, mestská časť mapuje aj ich zdravotný stav

V pondelok sa v Petržalke konalo tradičné predvianočné mapovanie ľudí bez domova – toho, či sú v tomto čase vonku, či nepotrebujú pomoc i to, či sú zdravotne v poriadku. Pracovníci mestskej časti im doniesli teplé čiapky, rukavice a iné oblečenie a nejaké sladkosti na prilepšenie.

„V Petržalke evidujeme 287 ľudí bez domova, z toho je len 167 Petržalčanov, teda tých, ktorí sa tu zdržiavajú dlhodobo,“ vysvetľuje Ľuboš Koller z oddelenia sociálnych vecí. Za rok boli za bezdomovcami 39-krát a osobne sa stretli s 88 z nich.

V Janíkovom dvore počas monitorovania našli iba pani Slávikovú, ktorá je na ulici už 11 rokov. V nedeľu jej doviezli kachle, takže už bude mať vo svojom príbytku teplejšie, aj si bude môcť zohriať vodu. Spoločnosť jej robil sused od vedľa, dvaja psíkovia, o ktorých je evidentne dobre postarané, a jedna mačka.

Na Dolnozemskej pri ceste pracovníci stretli skupinku ľudí bez domova, nielen tých, ktorí tam bývajú, ale aj kamarátov, ktorí ich prišli navštíviť. Všetci boli v poriadku a evidentne žiadnu pomoc nepotrebovali. Podobne to bolo aj v Kapitulskom dvore. Zimy ešte nie sú veľmi kruté, takže bezdomovci sú v relatívne dobrej kondícii.

Počet sa veľmi nemení

„I keď počet ľudí bez domova v Petržalke je roky takmer rovnaký, ja som rád, že sa nám ich v spolupráci s policajtmi podarilo vysťahovať, až na pár výnimiek, aspoň spod schodísk a terás obytných domov do okrajových štvrtí,“ povedal na záver Ľuboš Koller.

Hoci starostlivosť o ľudí bez domova patrí do kompetencie hlavného mesta, Petržalka im nikdy neodmietla podať pomocnú ruku, naopak, robí pre nich všetko, čo je v jej silách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X