FOTO: V Petržalke pribudne detské ihrisko, okrem hojdačky v ňom nájdete aj fitnes streetworkout zostavu

Nové ihrisko v Petržalke
zdroj: petrzalka.sk

V bratislavskej Petržalke by do konca tohto mesiaca malo pribudnúť nové detské ihrisko. Práce na ňom už aktuálne prebiehajú a okrem hojdačky deti a mládež poteší aj fitnes streetworkout zostavou.

Ako uviedla bratislavská mestská časť Petržalka, už niekoľko rokov prioritne podporuje rozvoj športu, pričom dôraz sa kladie najmä na deti a mládež. Táto podpora nespočíva len v rekonštrukcii školských areálov, ale taktiež obnovou a budovaním nových športovísk, ktoré sú situované vo vnútroblokoch sídliska.

Nové ihrisko v Petržalke
zdroj: Petrzalka.sk

Podľa informácií, ktoré uviedla Petržalka na svojom webe, z dôvodu, že Bratislava má dlhodobo výrazne obmedzené možnosti na využívanie finančných prostriedkov z eurofondov, mestská časť sa aktívne uchádza o získanie finančných prostriedkov z dotácií a rôznych grantov. Tu Petržalka reaguje na všetky výzvy, ktoré sa týkajú rekonštrukcie či budovania infraštruktúry pre Petržalčanov.

„V rámci programu Podpora rozvoja športu na rok 2018 sme z Úradu vlády Slovenskej republiky získali dotáciu vo výške 9.360 EUR na výstavbu detského ihriska Gessayova 22. Projektom chceme skvalitniť a skrášliť uvedenú lokalitu a rozšíriť možnosti deťom a mládeži, aby aktívne a zmysluplne využívali svoj voľný čas aj v prítomnosti svojich rodičov,“ píše sa na webe Petržalky.

Nové ihrisko v Petržalke
zdroj: Petrzalka.sk

Ako doplnila táto mestská časť, práve v týchto dňoch sa začalo s realizáciou projektu. Na povrch bude položená gumová dlažba a na nej bude osadené detská hojdačka a fitnes streetworkout zostava. Podľa dostupných informácií je predpokladaný termín ukončenia výstavby 22. marca 2019.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk