Foto: V Petržalke pribudnú lávky cez Chorvátske rameno, majú sprístupniť nové zastávky MHD

Bratislava lavka petrzalka kolaz.jpg
Foto: www.archinfo.sk - koláž BratislavaDen.sk

Aktuálne finalizujú dokumentáciu pre umiestnenie stavby, lávky by mali pribudnúť o dva roky.

Brnianske architektonické štúdiá Peer collective a Axxi office navrhli tri nové lávky na bratislavskom sídlisku Petržalka. Ako uviedli v tlačovej správe, cieľom je prepojiť Chorvátske rameno s novými MHD zastávkami, ktoré na sídlisku pribudnú.

Lávky by mali zároveň prispieť k tomu, aby sa z lokality stala rekreačná zóna. Aktuálne finalizujú dokumentáciu pre umiestnenie stavby. Nové lávky by mali v Petržalke pribudnúť o dva roky.

Lavka petrzalka 4.jpg

V súčasnosti je chodcom umožnený len súbežný pohyb pozdĺž oboch brehov Chorvátskeho ramena a len výnimočne sa dá prejsť na druhý breh, napríklad práve k novým zastávkam MHD. To by sa však malo čoskoro zmeniť.

Brnianske štúdiá priniesli riešenie formou trojice lávok, na základe verejnej súťaže. Nové lávky by mali nielen prepojiť a dotvoriť oba brehy Chorvátskeho ramena, ale zároveň definovať napojenie na súčasnú i navrhovanú infraštruktúru. V okolí kanálu by mala vďaka vybudovaniu lávok vzniknúť nová rekreačná zóna.

Všetky tri lávky budú určené pre chodcov aj pre cyklistov. V návrhu počítajú s bezbariérovým prístupom s vhodným sklonom pre vozičkárov. Lávky by mali byť vyrobené z betónu, pre čo najjednoduchšiu údržbu a predĺženie ich životnosti.

Lavka petrzalka 3.jpg
Lavka petrzalka 2.jpg
Lavka petrzalka.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk