Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podunajske biskupice rekonstrukcia titulka kolaz.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk
24. augusta 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Foto: V Podunajských Biskupiciach rekonštruovali počas uplynulých mesiacov základnú aj materskú školu

Starosta počas uplynulého týždňa skontroloval priebeh stavebných prác.

V Podunajských Biskupiciach sa koná počas leta niekoľko rekonštrukcií. Starosta Zoltán Pék uplynulý týždeň skontroloval postup prác na jednotlivých stavbách.

Starosta mestskej časti Podunajské Biskupice skontroloval ako postupujú práce na budovách základnej školy, materskej školy či vozovky na Lotyšskej a Baltskej ulici,“ informuje na svojej webovej stránke Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Zníženie energetickej náročnosti

Ako prvú starosta navštívil stavbu s názvom Zníženie energetickej náročnosti budovy ZŠ s MŠ s vyučovacím jazykom maďarským, Vetvárska 7.

Stavba je pred dokončením a všetko ide podľa harmonogramu prác. Momentálne je hotových približne 80 percent prác,“ informuje mestská časť.

Podunajské Biskupice odstránili pôvodnú krytinu, vyčistili podkrovie, natreli jestvujúce drevené konštrukcie konzervačným náterom, zrealizovali zateplenie strechy a stropov horného poschodia, zhotovili nové konštrukcie, vymenili dažďové zvody a pokračujú v povrchových úpravách dotknutých stien a stropov.

Moderná kuchyňa

Ďalšou stavbou je Rekonštrukcia stravovacej jednotky objekt Základnej školy na Podzáhradnej ulici 51. „Tu sa vymenili elektrické rozvody, rozvody vzduchotechniky, vody a kanalizácie. Vykonali sa drobné dispozičné úpravy z dôvodu vytvorenia optimálnych podmienok pre celkové fungovanie modernej kuchyne s novým technologickým vybavením,“ informuje mestská časť.

Po odstránení pôvodných povrchov stien, stropov a podláh nasledovala obnova odstránených povrchov a pokračuje sa vo výmene výdajových okienok a vpustí. Tiež sa inštalujú potrubia vzduchotechniky.

V Podunajských Biskupiciach opravujú aj vozovky a to na Lotyšskej a Baltskej ulici, pričom na Lotyšskej ulici už bolo vykonané asfaltovanie, nasleduje Baltská.

Podunajske biskupice rekonstrukcia vozovka 6.jpg
Foto: www.facebook.com
Podunajske biskupice rekonstrukcia zakladna skola 5.jpg
Foto: www.facebook.com
Podunajske biskupice rekonstrukcia zakladna skola 4.jpg
Foto: www.facebook.com
Podunajske biskupice rekonstrukcia zakladna skola 3.jpg
Foto: www.facebook.com
Podunajske biskupice rekonstrukcia zakladna skola 2.jpg
Foto: www.facebook.com
Podunajske biskupice rekonstrukcia zakladna skola 1.jpg
Foto: www.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X