Foto: V Ružinove myslia na ježkov: Pripravili im takéto domčeky, nájdu v nich celoročný úkryt

Kolaz pomoc zvieratka ruzinov.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Všimli ste si tieto ohrádky plné lístia? Nie sú to nejaké zvláštne kompostéry, ale útočiská pre ježkov.

Počas zimných mesiacov veľa zvierat hibernuje, medzi nimi sú napríklad ježkovia. Ak nájdete v týchto dňoch ježka, pravdepodobne pôjde o mláďa, ktoré si nestihlo pred nastávajúcou zimou spraviť dostatočné tukové zásoby. Ježko musí mať aspoň 600 gramov, aby prečkal zimu. Ak má menej a našli ste ho len tak v tráve, potrebuje pomoc.

Ježka je potrebné vziať do tepla a vyhriatej miestnosti. Vložte ho do vystlanej kartónovej krabice, aby sa čo najskôr zohrial. Môžete použiť termofor či fľaše naplnené teplou vodou obalené v ponožke.

Pomoc ježkom vymysleli aj v Ružinove, kde vytvorili takéto krásne ohrádky. Ježkovia v nich nájdu celoročný úkryt, kde aj počas chladných zím nájdu teplý domček. Rovnako slúži aj ako úkryt pred inými zvieratami.

Ak máte vlastnú záhradu, môžete ježkom tiež spraviť podobný domček vystlaný popadanými listami, kde by prečkal zimu. O tomto projekte aj starostlivosti o operencov informoval jeden z miestnych poslancov na svojej stránke na sociálnej sieti.

Operencom v Ružinove pomáhajú v zime s prikrmovaním. Obyvatelia s pomocou OZ Ružinov Pozitív rozmiestňujú pre vtáčiky kŕmidlá, ktoré dopĺňajú samotní iniciatívni obyvatelia.

Ruzinov jezkovia pomoc domcek.jpg
Ruzinov jezkovia pomoc domcek 2.jpg
Ruzinov jezkovia pomoc domcek 3.jpg
Ruzinov jezkovia pomoc domcek 1.jpg
Ruzinov jezkovia pomoc domcek 4.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk