FOTO + VIDEO: Hromadná bitka zahraničných fanúšikov v Starom Meste si vyžiadala zásah polície, zadržali 80 osôb

Policia zasah fanusikovia bitka titulka kolaz.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Futbaloví fanúšikovia hrubo narušili verejný poriadok a to obrovskou bitkou v centre Bratislavy.

V stredu približne o 21.00 hod. zasahovala bratislavská polícia na Ventúrskej ulici, kde došlo k hromadnej bitke futbalových fanúšikov. Pri konflikte zasahovali desiatky policajtov, ktorí zadržali takmer 80 osôb. Bitke predchádzal futbalový zápas medzi mužstvami ŠK Slovan – FC Sutjeska Nikšić, ktorý tak isto monitorovala polícia. Priebeh zápasu bol podľa slov polície pokojný a zaobišiel bez narušenia verejného poriadku.

Polícia však mala informácie, že sa tohto zápasu mali zúčastniť rizikoví fanúšikovia poľských mužstiev a Ajaxu Amsterdam s cieľom narušiť verejný poriadok a vyvolať konflikt s fanúšikmi Slovan Bratislava. „Tí sa mali vo štvrtok (dňa 11. júla) zúčastniť futbalového zápasu v Dunajskej Strede s mužstvom Cracovia Krakow,“ informovala bratislavská polícia. Aj z týchto dôvodov polícia prijala zvýšené bezpečnostné opatrenia v okolí futbalového štadióna v Bratislave aj v centre mesta. V stredu boli podľa slov polície v meste prítomní aj fanúšikovia Levski Sofia z Bulharska, ktorí sa mali vo štvrtok 11. júla zúčastniť futbalového zápasu v Ružomberku.

Na Ventúrskej ulici došlo ku konfliktu medzi fanúšikmi z Poľska a Bulharska. Polícia však vďaka pripravenosti túto situáciu zvládla profesionálne a rýchlo. „Viac ako 100 zasahujúcich policajtov, ktorí boli velení do zvýšeného výkonu služby mimo bezpečnostného opatrenia na štadióne urobilo všetko preto, aby bol verejný poriadok čo možno v najkratšom čase obnovený,“ informuje polícia. Po služobnom zákroku zadržali v blízkosti Ventúrskej ulice 80 osôb a v širšom centre mesta bolo zadržaných 14 osôb.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Policia zasah fanusikovia bitka.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava
Policia zasah fanusikovia bitka.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava
Policia zasah fanusikovia bitka.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava
Policia zasah fanusikovia bitka.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk