FOTO: Vizualizácie električkovej trate v Petržalke, pribudnú mosty a cyklochodníky

električková trať, Petržalka

Magistrát zverejnil vizualizácie druhej časti električkovej trate v Petržalke, ktoré včera verejne predstavil v Priamciálnom paláci. Vznikne sedem nových zastávok, mali by pribudnúť cyklochodníky a niekoľko mostných objektov.

Podľa predloženého návrhu projektu je začiatok stavby naplánovaný na rok 2018 a trať by mala byť do prevádzky odovzdaná v roku 2020. Počíta sa s dvomi električkovými a dvomi cestnými mostami, na Janíkovom dvore pribudnú aj lávky pre peších.

Električkový most bude na začiatku trasy v dopravnom uzle križovatky Rusovská – Jantárová nad korytom Chorvátskeho ramena a druhý pribudne nad Chorvátskym ramenom približne kilometer od prvého. Prvý cestný most postavia na začiatku druhej etapy električkovej trate v uzle križovatky Rusovská – Jantárová, druhý v uzle križovatky Jantárová – Pajštúnska. Popri električkovej trati vybudujú cyklotrasu, ktorá povedie popri koľajniciach a na mostoch ponad trať. Cyklistom bude umožnený zjazd a výjazd na cyklotrasy.

Druhá časť trate bude mať sedem zastávok – Chorvátske rameno, Gessayova, Zrkadlový háj, Stred, Veľký Draždiak, Lietavská a Janíkov dvor.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk