FOTO: Vo Vrakuni pribudla nová oddychová zóna spolu s mólom. Ako sa vám páči?

Projekt Malý Dunaj

Bratislavská mestská časť Vrakuňa sa prostredníctvom svojej webovej stránky pochválila tým, že začiatkom marca tohto roka sa po troch mesiacoch intenzívnych prác podarilo úspešne dokončiť práce na vybudovaní novej oddychovej zóny spolu s mólom, ktorá je situovaná na brehu Malého Dunaja.

Oddychová zóna - Malý Dunaj
zdroj: vrakuna.sk

Ako doplnila mestská časť, oddychová zóna je súčasťou Malodunajskej cyklotrasy, ktorá vedie cez Vrakuňu. Slúžiť má predovšetkým vodákom, ktorí vo Vrakuni začínajú svoje plavby po Malom Dunaji. Ako však doplnila Vrakuňa, jej využitie môže byť aj v podobe chill out zóny pre mládež a rodiny.

„V budúcom roku plánujeme pozdĺž toku vybudovať cyklochodník a pešiu promenádu vedúcu cez paneláreň až po koniec Vrakune. Celý priestor v tomto úseku sa vyčistí od náletových krov a drevín a tok Malého Dunaja konečne otvoríme pre rekreáciu, oddych, rybolov a prechádzky,“ uviedla táto bratislavská mestská časť.

Oddychová zóna - Malý Dunaj
zdroj: vrakuna.sk

Vybudovanie oddychovej zóny s mólom je len jednou časťou v rámci projektu DANUBE BIKE & BOAT, na ktorú Vrakuňa získala finančné zdroje z programu cezhraničnej spolupráce, a to konkrétne medzi Slovenskom a Maďarskom (INTERREG V-A SK HU). Tento rok by mal byť v rámci schváleného projektu vybudovaný ešte nový cyklochodník, ktorý sa bude tiahnuť v úseku od Ihličnatej ulice po letisko.

„Naším zámerom je pozdĺž toku Malého Dunaja vybudovať pešiu promenádu spolu s cyklochodníkom, tak aby tento priestor slúžil na aktívny oddych a spojil vodu s ľuďmi. V konečnom dôsledku spojíme Vrakuňu po vode a cyklotrasách s okolitými občanmi,“ uviedla záverom mestská časť Vrakuňa.

Oddychová zóna - Malý Dunaj
zdroj: vrakuna.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk