Foto: Všimli ste si v meste? Bratislava sa pridala k protestu samospráv a zhasla verejné osvetlenie

Mestska policia hlavne namestie osvetlenie demonstracia.jpg

V pondelok zhasli na polhodinu osvetlenie na Hlavnom námestí, Františkánskom námestí a na Slavíne.

Bratislava sa v pondelok pridala k celoslovenskému protestu samospráv zhasnutím verejného osvetlenia na pol hodinu. Hlavné mesto, rovnako ako ďalšie samosprávy na Slovensku, prichádza v dôsledku vysokých cien energií a legislatívnych zmien presadených vládou o milióny eur. Informovala o tom hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková. „Len legislatívne zmeny presadené vládou koncom minulého roka obrali rozpočet Bratislavy o 55 mil eur,“ skonštatovala.

Na oprávnené požiadavky samospráv, ktoré by vzniknutú situáciu riešili vláda, podľa magistrátu nereaguje. „Bratislava a ostatné samosprávy akútne potrebujú, aby vláda rýchlo a efektívne sanovala masívne výpadky v príjmoch, lebo tieto už ohrozujú aj základné služby pre obyvateľov,“ upozorňuje mesto. Ako dodáva, aj keď dopady vládnych opatrení ohrozujú kvalitu života v Bratislave, bezpečnosť obyvateľov je stále prvoradá.

Osvetlenie preto zhasli iba na Hlavnom námestí, Františkánskom námestí a na Slavíne medzi 19.00 a 19.30 hod. „Veríme, že symbolický odkaz nášho protestu bude aj tak dostatočný pre tých, ktorých sa najviac týka a ktorí tento problém spôsobili – pre vládu a poslancov parlamentu,“ uzatvára mesto.

Mesto osvetlenie demonstracia 2.jpg
Mesto osvetlenie demonstracia 1.jpg
Mestska policia hlavne namestie osvetlenie demonstracia.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk