Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nivi mlynske nivy polyfunkcny subor.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk - koláž BratislavaDen.sk

Foto: Výstavba na Mlynských nivách pokračuje, má tu vyrásť polyfunkčný súbor za 25 mil. eur

Zámer počíta s dvoma objektmi, jeden má mať 24 podlaží, druhý 10 podlaží.

V lokalite Mlynské nivy v Bratislave má vyrásť polyfunkčný súbor NIVI za približne 25 mil. eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Predmetom navrhovanej činnosti je polyfunkčný súbor s vlastným zázemím,“ uvádza sa v zámere. Predpokladaný termín začatia výstavby je tretí kvartál budúceho roka, ukončenie výstavby je naplánované na tretí kvartál roka 2024. Zámer počíta s dvoma objektmi, jeden má mať 24 podlaží, druhý 10 podlaží.

Pokračovanie výstavby

Projekt NIVI je pokračovaním výstavby v zóne Mlynské nivy vo východnej časti ulice Mlynské nivy. „Zatiaľ čo západná časť tohto bulváru je dnes už vyriešená, východná časť ešte čaká na svoje stvárnenie a pomaly sa premieňa na modernú mestskú štvrť,“ uvádza navrhovateľ v zámere.

Nivi mlynske nivy polyfunkcny subor 1.jpg
Foto: www.enviroportal.sk

Na ploche riešeného územia sú navrhnuté dva objekty so spoločnou podnožou – dvojpodlažným podzemným parkoviskom.

Nosným ťažiskom navrhovanej činnosti je funkcia občianskej vybavenosti s doplnkovou funkciou bývania so súvisiacim zázemím.

Situovanie objektov

Objekt A bude situovaný v západnej časti pozemku a bude obsahovať 24 nadzemných podlaží a jedno technické podlažie.

Na prvom nadzemnom podlaží bude situovaná recepcia, lobby, reštaurácia a priestor pre coworking. Druhé podlažie je navrhnuté ako administratívny priestor, od tretieho po desiate podlažie budú vyčlenené priestory pre prechodné ubytovanie.

Na jedenástom až dvadsiatom podlaží budú situované bytové jednotky. Najvyššie štyri nadzemné podlažia budú orientované pre hotelové strednodobé ubytovanie. Objekt B bude situovaný v severnej časti pozemku a bude obsahovať 10 nadzemných podlaží a jedno technické podlažie, z funkčného hľadiska je určený pre hotel.

Nivi mlynske nivy polyfunkcny subor 2.jpg
Foto: www.enviroportal.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X