FOTO: Využite babie leto na výlet na rozhľadňu, takýto výhľad na Devínskej Kobyle zažijete aj vy

Rozhľadňa na Devínskej Kobyle
Foto: Facebook/ Anton Srnka

Dobrým tipom na výlet v ešte stále peknom počasí je vyhliadková veža v Bratislave.

Tento rok v júli predstavilo mesto verejnosti novú rozhľadňu na Devínskej Kobyle. Rozhľadňa zaujme na prvý pohľad netypickým tvarom. Má niekoľko poschodí poprepájaných schodmi, vysoká je 21 metrov. Rozhľadňa je tak najvyšším vrcholom hlavného mesta.

Rozhľadňa na Devínskej Kobyle
Rozhľadňa na Devínskej Kobyle. Foto: Facebook/ Braňo Lukačovič

Ak sa dostanete na vrchol rozhľadne, naskytne sa vám výhľad na krásy západnej časti Bratislavy, Borskú nížinu, Malé Karpaty, zámok Schlosshof, tok Dunaja či okolité lužné lesy. Pri dobrej viditeľnosti by mali byť vidieť aj Viedeň či Alpy, pri pootočení na východ zase vrch Zobor a časť Podunajskej nížiny.

Rozhľadňa na Devínskej Kobyle
Výhľad z rozhľadne cez deň. Foto: Facebook/ Miroslav Vančo

Pán Anton si privstal a rozhľadňu navštívil v skorých ranných hodinách, už o 6.00 hod. stál na jej vrchole a pozoroval okolitý výhľad. Vznikli tak jedinečné fotografie, ktoré vyrážajú dych. Boli nafotené od 6.15 hod. – 7.04 hod.

Rozhľadňa na Devínskej Kobyle
Východ slnka nad rozhľadňou. Foto: Facebook/ Anton Srnka
Rozhľadňa na Devínskej Kobyle
Fotografie pána Antona z rozhľadne vyrážajú dych. Foto: Facebook/ Anton Srnka

Rozhľadňa je dobrým tipom na výlet pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť masám ľudí, nechcú cestovať veľmi ďaleko z Bratislavy a túžia zároveň po troche prírody. Pri rozhľadni sa nenachádza žiadny bufet, preto si nezabudnite v prípade návštevy priniesť občerstvenie.

Na záver vám poradíme, ako sa k rozhľadni dostanete. Ak pôjdete autom, najrýchlejšia cesta je ísť z Dúbravky na Dúbravskú hlavicu, v mape je táto cesta nazvaná ako Vojenská cesta. Cestujete radšej MHD? Vyvezte sa na konečnú zastávku na Dlhých Dieloch v Karlovej Vsi alebo vystúpte v Dúbravke pri kostole. Ide síce o dlhšiu cestu, no na druhej strane zažijete peknú prechádzku bratislavskými lesmi.

Navštívili ste už rozhľadnu na Devínskej Kobyle?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk