Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hotel avion.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk

Foto: Z Hotela Avion by sa mohol stať polyfunkčný objekt s bytovými jednotkami

Dôvodom zmeny sú podľa navrhovateľa opatrenia súvisiace s pandémiou COVID-19.

Hotel Avion pri bratislavskom letisku chcú zmeniť na polyfunkčný objekt s nebytovými priestormi a bytovými jednotkami.

Vyplýva to z oznámenia o zmene navrhovanej činnosti predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA. Dôvodom zmeny sú podľa navrhovateľa opatrenia súvisiace s pandémiou COVID-19.

Prestavba ako riešenie

Táto nepriaznivá situácia pretrváva a nie je predpoklad na výrazné zlepšenie ani v budúcnosti, následkom čoho bola v roku 2021 ukončená činnosť prevádzky hotela,“ uvádza navrhovateľ.

Hotel avion.jpg
Foto: www.enviroportal.sk

Z tohto dôvodu sa rozhodol situáciu riešiť prestavbou hotela na polyfunkčný objekt s perspektívou lepšej využiteľnosti objektu a jeho ekonomickej a spoločenskej prosperity.

Rekonštrukcia a nadstavba

V rámci plánovanej rekonštrukcie existujúcej budovy uvažujú s nadstavaním dvoch podlaží a dostavbou formou rozšírenia existujúcich podlaží o tri metre po oboch stranách.

Hotel avion 2.jpg
Foto: www.enviroportal.sk

Nová prístavba pôdorysu L s ustúpenými podlažiami bude konštrukčne samostatná, od jestvujúcej budovy plne oddilatovaná,“ uvádza sa v zámere.

Výrazné zmeny

Vzhľadom na pôvodnú funkciu objektu a jeho transformáciu na polyfunkčný objekt s nebytovými priestormi a bytovými jednotkami a výrazné dispozičné zmeny, sa v projekte počíta s búracími prácami.

Hotel avion 3.jpg
Foto: www.enviroportal.sk

Ich súčasťou bude aj búranie, respektíve výmena povrchových častí spevnených plôch – asfalt, betón, betónová dlažba a odstránenie, prípadne prekládka podzemných vedení inžinierskych sietí.

Navrhovateľ zatiaľ nepredstavil predpokladané náklady ani termín výstavby.

Hotel avion 4.jpg
Foto: www.enviroportal.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X