Foto: Zapojte sa aj vy do pomoci ľuďom bez domova, prebieha zbierka zimného oblečenia

Oblecenie zima bezdomovci bez domova ludia pomoc kolaz.jpg
Foto: Facebook Vagus - koláž BratislavaDen.sk

Dôležité je, aby šlo skutočne o teplé veci, ktoré sa ešte dajú nosiť. Veci tiež musia byť čisté a nepotrhané.

Práve prebieha jeden z programov, kedy môžete obdarovať materiálnymi vecami tých, ktorí to teraz najviac potrebujú. Zbierka zimného oblečenia vo Vagus prebieha do 31. októbra 2021. Zima je veľmi náročné obdobie pre ľudí bez domova, preto vždy padne vhod každá pomocná ruka.

Vy sa zbavíte nepotrebného oblečenia a zároveň pomôžete niekomu, kto to teraz najviac potrebuje. Oblečenie však musí spĺňať isté náležitosti. Musí byť najmä použiteľné a teda musí ísť o teplé veci na zimu. Nemôže byť poškodené, špinavé či na iné príležitosti.

Oblecenie zima bezdomovci bez domova ludia pomoc 3.jpg
Foto: Facebook Vagus

Ľudia vo Vaguse nechávajú skutočne neuveriteľné veci ako lodičky, formálne oblečenie či dokonca svadobné šaty. Uviedli to členovia pre DenníkN. Dobrovoľníci pri triedení oblečenia dokonca nachádzajú roztrhané topánky či špinavú spodnú bielizeň.

Vo Vagus momentálne potrebujú zimné bundy, zimnú obuv, mikiny s kapucňou, teplé nohavice, čiapky, rukavice, pančušky a spodky.

Do nášho šatníka chodia počas chladných dní desiatky ľudí bez domova po teplé veci. Majú možnosť si vybrať z toho, čo na sklade aktuálne máme,“ hovoria dobrovoľníci z Vagusu.

Oblecenie zima bezdomovci bez domova ludia pomoc 2.jpg
Foto: Facebook Vagus

Zimné oblečenie a topánky môžete odovzdať v dennom centre DOMEC na Mýtnej 33 v Bratislave od pondelka do nedele medzi 9.00 a 16.00 (s výnimkou utorka, vtedy je otvorené 13.00 až 15.00 hod.). Pred príchodom je potrebné sa ohlásiť na čísle 0910 302 257 alebo mailom na zbierky@vagus.sk. Prípadne sa informovať u Patrície Kovaľovej telefonicky 0917 108 880 alebo mailom na zbierky@vagus.sk.

Pomôže tiež, ak do Vagusu prinesiete trvanlivé potraviny, ako napríklad maslá, džemy, paštéty, konzervy, sladkosti, káva, cukor, čaj, prípadne gastrolístky na nákup potravín. Pomôže tiež textil ako deky, spacáky, ruksaky, uteráky a osušky.

Vo Vaguse sa potešia tiež šampónom, sprchovým gélom, jednorazovým žiletkám, penám na holenie, dámskym hygienickým vložkám, toaletnému papieru, pracím práškom, čistiacim prostriedkom. Odovzdať tu môžete aj tlačiarne alebo notebooky, dioptrické okuliare, príbory, spoločenské hry a knihy.

Oblecenie zima bezdomovci bez domova ludia pomoc 1.jpg
Foto: Facebook Vagus

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom