FOTO: Zmodernizovaný podchod v Karlovej Vsi čelí kritike: Invalidi a mamičky s kočíkmi naň môžu zabudnúť

Podchod na Borskej ulici
Foto: Facebook/ Karlova Ves/ Dlhé Diely = naša srdcovka, odkazprestarostu.sk

Hoci sa podchod na Borskej ulici v Karlovej Vsi dočkal rekonštrukcie a je už sprístupnený verejnosti, obyvatelia z neho vôbec nie sú nadšení.

Pekný a moderný – to zrejme napadne každému, kto sa pozrie na fotografie vynoveného karloveského podchodu. Zapozerajte sa však lepšie. Našli ste, čo mu chýba? Ak ste tipovali bezbariérový prístup, uhádli ste.

Chýba bezbariérový prístup 

Na tento fakt upozornil pán Jozef vo Facebookovej skupine Karlova Ves/ Dlhé Diely = naša srdcovka. „Konečne otvorili podchod na Borskej. Avšak vozičkári a mamičky s kočíkom môžu naň veľmi rýchlo zabudnúť. Tlieskam pánovi architektovi,“ napísal na sociálnu sieť.

Podchod na Borskej ulici
Vynovenému podchodu chýba bezbariérový prístup. Foto: Facebook/ Karlova Ves/ Dlhé Diely = naša srdcovka

Podobný názor mali viacerí obyvatelia mestskej časti. Podchod sa totiž nachádza v lokalite, kde sa pohybujú malé deti navštevujúce školu či starí ľudia, ktorí tade prechádzajú do obchodného domu a na sídlisko. Pani Adulka do diskusie napísala, že v prípade nepriaznivého počasia budú musieť ísť všetci klasickou trasou, ktorá je však pre zvýšenú frekvenciu nebezpečná.

Podchod na Borskej ulici
Vynovenému podchodu chýba bezbariérový prístup. Foto: Facebook/ Karlova Ves/ Dlhé Diely = naša srdcovka

Podchod na Borskej ulici bol roky v zlom stave. Steny boli rozbité a nasprejované, podlaha plesnivá a špinavá. Obyvatelia opakovane žiadali mesto o jeho rekonštrukciu.

Podchod na Borskej ulici
Podchod pred rekonštrukciou. Foto: Facebook/ Karlova Ves/ Dlhé Diely = naša srdcovka

Je to správna výhrada

O vyjadrenie ku kritizovanému podchodu sme žiadali miestny úrad v Karlovej Vsi, odporučili nám obrátiť sa na bratislavský magistrát, ktorý má projekt na starosť. Ten však do našej uzávierky nereagoval.

Jediný, kto sa na margo celej situácie vyjadril, bol Stanislav Hrda z tímu Matúša Valla. Na sociálnu sieť napísal, že chápe výhradu obyvateľov a priznal, že projekt rekonštrukcie nerátal s bezbariérovým prístupom. „Je to veľmi správna výhrada a skutočne musíme viac pracovať na tom, aby sme robili mesto príjemnejším a prístupnejším pre všetkých, nie len pre tých najviac mobilných,“ uzavrel.

Podchod na Borskej ulici
To, či bude časom pridaný aj bezbariérový prístup, ostáva zatiaľ nejasné. Foto: Facebook/ Karlova Ves/ Dlhé Diely = naša srdcovka

Bezbariérový prístup nechýba len mamičkám s kočíkmi, starým ľuďom a invalidom, ale napríklad i cyklistom. „Ako aktívneho cyklistu ma zamrzela absencia bezbariérového prístupu, takto sa rekonštrukcia v 21. storočí nemá robiť,“ napísal pán Milan Ďurica z hnutia Za zelenú Bratislavu.

Aký je váš názor na podchod a chýbajúci bezbariérový prístup?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk