Foto: Zo zanedbaného priestoru v lesoparku vzniklo krásne miesto na piknik či opekanie

Ohniska partizanska luka titulka kolaz.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

 Ak aj vy radi opekáte s priateľmi v prírode, tak vás potešia nové miesta na grilovanie a piknik na Partizánskej lúke.

Čakajú nás opäť teplé dni a slnko láka na oddych v prírode. To je tiež príležitosť na oddych v prírode, napríklad v rekreačnom areáli na obľúbenej Partizánskej lúke. Mestské lesy vďaka podpore Nadácie Ekopolis a pivnej značky KELT upravili areál tak, aby bol vhodný na piknik a opekačku s rodinou a priateľmi.

Vďaka dobrovoľníkom a pracovníkom mestských lesov vznikli na ploche medzi dvoj-altánkom a potokom Vydrica 4 nové ohniská so sedením a stolmi, upravená trávnatá plocha vhodná na pohybové aktivity. Taktiež sú zabezpečené nové odpadkové koše s dreveným debnením a drevené schodíky k potoku Vydrica. Ohniská majú podľa slov Mareka Pávu z Mestských lesov Bratislava aj zabudovaný rošt na grilovanie a konštrukciu na zavesenie kotlíka na guláš.

Netreba zabúdať, že na všetkých ohniskách v lesoparku platia prísne pravidlá narábania s ohňom, obzvlášť počas horúcich a suchých letných dní. Zároveň Mestské lesy apelujú na návštevníkov, aby miesta zanechávali čisté, bezpečné a bez odpadkov, ako sú prázdne fľaše či plechovky. Samozrejme, tieto pravidlá by mali byť samozrejmosťou pre turistov, nech sú kdekoľvek,“ hovorí Martina Paulíková z Nadácie Ekopolis.

Brigada s dobrovolnikmi.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava
Ohniska2.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava
Ohniska3.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava
Ohnisko.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava
Smetne nadoby s debnenim.jpg
Foto: Mestské lesy Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk