FOTO: Zrekonštruovaný podchod na Trnavskom mýte už otvorili

Otvorenie podchodu na Trnavskom mýte
SITA

Na Trnavskom mýte sprístupnili zrekonštruovaný podchod. Novinárom ho v pondelok predstavili primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a Peter Lukeš, predseda predstavenstva spoločnosti Immocap Group, a. s., investora projektu.

„Prvýkrát v histórii bude podchod vrátane prístupov bezbariérový, reprezentatívny a stane sa miestom, kde sa ľudia radi pristavia,“ uviedol primátor Bratislavy. Ako ďalej dodal, rekonštrukcia podchodu je prvým krokom k vytvoreniu nového dopravného a spoločenského uzla Bratislavy, ktorým sa stane lokalita Trnavského mýta.

Otvorenie podchodu na Trnavskom mýte
Podchod už si vyskúšali stovky ľudí. Foto: SITA

Podľa Petra Lukeša za menej ako rok vytvorili verejný priestor hodný 21. storočia. „Ľudia tak môžu podchodom konečne prechádzať bezpečne a využívať širokú ponuku služieb,“ doplnil.

Kompletná rekonštrukcia

Revitalizáciu podchodu rozdelili na viacero etáp. Vymenili všetky eskalátory, vybudovali nové výťahy, zrenovovali všetky vstupy do podchodu a čiastočne upravili aj električkové zastávky. Podchod má tiež novú elektroinštaláciu, osvetlenie, nové rozvody vody a kanalizácie, novú vzduchotechniku, zrenovovali aj povrchy podláh, stien a stropov, schodiská a podchod má tiež nové moderné toalety. Priestor je 24-hodín sledovaný kamerami a bezpečnostnou službou.

Otvorenie podchodu na Trnavskom mýte
Podchod na Trnavskom mýte počas jeho slávnostného otvorenia. Foto: SITA

V podchode ľudia nájdu aj nové prevádzky ako predajňu potravín, drogériu, lekáreň, papiernictvo, predajňu tlače či kvetinárstvo. Využiť môžu tiež služby obuvníctva a krajčírstva či nechtového štúdia. V podchode je tiež pekáreň, kaviareň, predajňa hot dogov alebo čerstvých štiav.

Povrchové úpravy

Revitalizácie sa po rokoch dočkal aj povrch Trnavského mýta. Pribudla nová zeleň vo forme trvalkových záhonov a stromov. Mesto tiež opravilo chodníky, vybudovalo bezbariérové prístupy k električkovým nástupištiam, opravilo prístrešky na nástupištiach električiek a obnovilo dopravné značenie. Zabezpečili tiež redukciu počtu stánkov a vonkajšej reklamy. Do týchto povrchových úprav investovalo mesto 450-tisíc eur. Celková investícia rekonštrukcie podchodu je 4,1 milióna eur, pričom hlavné mesto sa na projekte podieľalo sumou 1,6 milióna a spoločnosť Immocap Group investovala 2,5 milióna eur.

Otvorenie podchodu na Trnavskom mýte
Vchod do zrekonštruovaného podchodu. Foto: SITA
Otvorenie podchodu na Trnavskom mýte
Slávnostné otvorenie podchodu na Trnavskom mýte. Foto: SITA
Otvorenie podchodu na Trnavskom mýte
V podchode nechýbajú toalety. Foto: SITA

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk