Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Galeria_satelit_kolarovo_namestie10_maps.google.sk_.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
4. augusta 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Galéria Satelit prináša výstavu divadelných plagátov

Na komunikačnú a výtvarnú hodnotu plagátov upozorní od štvrtka najnovšia výstava galérie Slovenského centra dizajnu (SCD) Satelit v Bratislave. Výstava Divadelný plagát s podtitulom 15. bienále divadelného plagátu Rzeszów ponúkne výber z jednej z najznámejších súťažných prehliadok plagátovej tvorby vo svete.

Podľa kurátora výstavy Krzysztofa Motyku veľká časť divadelných plagátov, ktoré sa z bienále dostali na výstavu v Satelite, dokazuje, že „plagát je ako nástroj komunikácie a propagácie stále aktuálny“.

Aktuálnosť plagátov pritom netkvie iba v ich informačnej hodnote, v spôsobe umeleckého vyjadrenia spojeného s reklamou divadelnej hry, ale aj v špecifickom prístupe k vizuálnemu stvárneniu obsahu hry, upozorňuje kurátor. V sídle galérie Satelit v Hurbanových kasárňach na Kollárovom námestí v Bratislave sa o tom dá presvedčiť do 28. augusta, informovala Helena Veličová z SCD.

Medzinárodná prehliadka plagátovej tvorby, ktorá sa koná každé dva roky v Rešove na juhovýchode Poľska, vznikla v roku 1985 s cieľom rozvíjať fenomén poľského plagátu. V poradí pätnásty ročník bienále priniesol 863 divadelných plagátov z celého sveta, ktoré vznikli v rokoch 2013 až 2015. Podľa kurátora výstavy prínosom bienále je konfrontácia tvorcov plagátov, „a to nielen v súvislosti s tvorivými prístupmi a výrazmi v dizajne vizuálnej komunikácie, ale aj v súvislosti s kultúrnou a generačnou príslušnosťou“.

Krzysztof Motyka dodáva, že „dobrý divadelný plagát nás inšpiruje nielen k návšteve predstavenia, ale stimuluje aj našu zvedavosť, záujem o autora a jeho prezentáciu, riaditeľa, hercov, divadelnú produkciu alebo tematické zameranie“.

Výstavy v galérii SCD Satelit sú otvorené denne okrem pondelka od 13. do 18. hodiny a vstup na ne je voľný. Viac o galérii Satelit možno nájsť na webstránke Slovenského centra dizajnu http://www.sdc.sk.

Plagat a3.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X