Gastrolístky: áno, či nie? Podnikateľ z Bratislavy v tom má jasno

Subway, Rajská ulica
maps.google.sk

Martin Petrus, majiteľ Subwaya na Rajskej ulici, zrušil vo svojej predajni od 1. júla platbu gastrolístkami. Urobil tak v rámci kampane Nepracujeme pre štát.

Gastrolístkové firmy totiž podľa neho obmedzujú ľudí. Sú vraj úzko prepojené, poprípade priamo vlastnené politikmi, čím ľuďom ukrajujú z výplaty formou nútenej provízie.

Ako sa Petrus vyjadril pre hnonline.sk, „preto som sa rozhodol k tomuto kroku. Mojím cieľom je dosiahnuť, aby sa o gastrolístkoch rokovalo a aby sa táto téma opäť dostala do parlamentu“.

Týmto krokom pravdepodobne príde o tržby, ale pôjde o z jeho strany akceptovateľnú stratu, keďže ide o dobrú vec. V tomto kroku ho podporuje aj mnoho ľudí na sociálnych sieťach.

Zatiaľ sa k Petrusovi ostatní majitelia fastwoodových predajní značky Subway nepripojili, preto sa obáva, že jeho snaženie bude zbytočné.

Gastrolístky sú horúcou témou aj v parlamente. Naposledy sa o odstránení sprostredkovateľov stravovania a zrušení gastrolístkov hovorilo v máji. Takúto zmenu navrhovali opoziční poslanci Juraj Droba a Miroslav Kadúc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk