Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pri_krizi_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
21. marca 2017 Správy BratislavaVýstavba a developerské projekty Bratislava od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Generálny investor Bratislavy zverejnil stanovisko k výstavbe náhradných nájomných bytov Pri kríži

Spoločnosť Metrostav Slovakia, a. s., začala v utorok s výstavbou náhradných nájomných bytov v lokalite Pri Kríži v Dúbravke. Koná tak na základe zmluvy o dielo podpísanej s objednávateľom v januári 2017. Pozrite si jej stanovisko k danej výstavbe:

„Dnes bude začatý proces odovzdania staveniska zhotoviteľovi – spoločnosti Metrostav Slovakia, a. s., zástupcami mestskej organizácie Generálny investor Bratislavy. Výstavba je v súlade s právoplatným stavebným povolením vydaným mestskou časťou Dúbravka z 15. 1. 2014 určeným na výstavbu nájomných bytov. Rozhodnutie povoľujúce zmenu stavby pred dokončením – na výstavbu náhradných nájomných bytov – podpísal starosta mestskej časti Martin Zaťovič 18. 1. 2016, právoplatnosť nadobudlo na základe rozhodnutia Okresného úradu Bratislava 23. 6. 2016,“ uvádza Generálny investor Bratislavy vo svojom stanovisku.

V bytovom dome sa bude nachádzať 68 bytových náhrad, ku ktorým bude prislúchať 85 parkovacích miest. „V snahe vyjsť v ústrety občanom žijúcim v okolí mesto dobuduje ďalších 96 parkovacích miest pre Dúbravčanov z okolitých domov. Vedľa parkoviska vznikne aj park, ktorý bude slúžiť ako oddychová zóna so zeleňou. Na vybudovanie parku a parkoviska vyčlenilo mesto vo svojom rozpočte 600-tisíc eur,“ píše GIB.

„Štát zákonom zaviazal hlavné mesto, aby sa postaralo o bývanie šiestim stovkám rodín z reštituovaných domov. Mesto však v rámci svojej sociálnej politiky chce urgentne riešiť aj situáciu tisícky svojich obyvateľov, ktorí splnili podmienky na pridelenie nájomného bývania. Dopyt po nájomných bytoch v metropole aj ich cena neustále narastá, ale ponuka ani zďaleka nestačí na jeho uspokojenie,“ tvrdí investor v stanovisku.

Ako dodáva, „výstavbou si Bratislava plní zákonom danú povinnosť zabezpečiť náhradné nájomné bývanie ľuďom, ktorí na to majú nárok. Iná možnosť, ako náhradné nájomné byty stavať, sa v Bratislave zatiaľ nedá prakticky zrealizovať. Zákon síce umožňuje takéto byty aj kupovať, zatiaľ však ešte len prebieha proces tvorby mechanizmu na kúpu takýchto bytov.“

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X