Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Primaciálny palác, Mozart
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
14. októbra 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Génia hudby oživí Bratislava Mozart Festival

Hold tvorbe svetoznámeho skladateľa obdobia klasicizmu Wolfganga Amadea Mozarta vzdá Bratislava Mozart Festival 2016. Festival od nedele 16. októbra až do 28. októbra prinesie do hlavného mesta vrcholné Mozartove diela v interpretácii na historických nástrojoch.

Publikum sa môže tešiť na Symfóniu g mol, Serenádu c mol pre dychové nástroje a ouvertúru k opere Don Giovanni. Česká popredná klaviristka Petra Matějová zahrá klavírne kvintetá Mozarta a Beethovena. Lotz Trio pozýva na operu Čarovná flauta v doteraz neuvedenej úprave a na záver festivalu zaznie známe Requiem, informovali o tom organizátori festivalu.

Otvárací koncert festivalu sa uskutoční v nedeľu 16. októbra o 19. hodine v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca a ako napovedá jeho názov „Mozart: najslávnejšie molové opusy“, prinesie najslávnejšie diela skladateľa v molových tóninách. Publikum si vypočuje predohru k opere Don Giovanni KV 527 v úprave pre dychové okteto, Serenádu c mol KV 388 a slávnu Symfóniu g mol KV 550. Diela na historických nástrojoch zahrá festivalový orchester.

Následne je na programe festivalu v stredu 19. októbra koncert klavírnych kvintet z tvorby W. A. Mozarta a Ludwiga van Beethovena. Koncert sa začne o 19. hodine v Koncertnej sieni Dvorana v priestoroch Vysokej školy múzických umení na Zochovej ulici. Program pokračuje v nedeľu 23. októbra o 19. hodine koncertom Mozart: Čarovná flauta v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Známe diela zaznejú v dobovej úprave pre trio historických basetových rohov.

Bratislava Mozart Festival 2016 vyvrcholí v piatok 28. októbra o 19. hodine koncertom v Dóme sv. Martina. Múry katedrály rozozvučí Mozartovo Requiem KV 626. Zádušná omša pre sóla, zbor a orchester je považovaná za najmysterióznejšie hudobné dielo skladateľa. V čase blížiaceho sa sviatku Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých posledný opus hudobného génia zahrajú na historických nástrojoch sólisti Salzburskej koncertnej spoločnosti, Orchester 1756 a Chorus XVII pod taktovkou Konstantina Hillera. Viac o festivale možno nájsť na https://www.citylife.sk/festival/bratislava-mozart-festival-2016.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X