Golden Age Festivale vás prenesie v čase o 100 rokov späť

Fjb.jpg
Fats Jazz Band

Už o dva týždne sa Bratislava pomyselne presunie v čase do 20. až 40. rokov minulého storočia, do kolísky jazzu – New Orleansu či legendárneho Cotton Clubu v Harleme v New Yorku. V sobotu 8. septembra sa totiž v bratislavskom V-klube uskutoční už piaty ročník medzinárodného festivalu tradičného jazzu a swingu.

Golden Age Festival je jediný medzinárodný festival na Slovensku, ktorý sa zameriava na interpretáciu hudby z počiatkov vzniku jazzu, jeho tzv. zlatej éry (Golden Age). Zoskupenia, ktoré organizátori na festival pozývajú, sú vyberané s veľkými nárokmi na kvalitu. Tento rok za môžu návštevníci tešiť na účinkujúcich z USA, Maďarska, Poľska a Slovenska. Po koncerte nasleduje už tradičná improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich, ktorá sa teší veľkej obľube poslucháčov, ale aj samotných hudobníkov.

Vystúpia známe mená

Riaditeľ festivalu, klavírny virtuóz s medzinárodným renomé a saxofonista Ladislav Fančovič o piatom ročníku festivalu povedal: „Som nesmierne rád, že sa k nám na festival po dvoch rokoch vracia Hot Jazz Band z Maďarska, ktorý považujem za jedno z najlepších autentických telies starého jazzu na svete. V ich podaní budete počuť skutočne autentický hot jazz z 20. a 30. rokov minulého storočia a dokonca aj rozkošné maďarské piesne z tohto obdobia, ktoré si počas svojich štúdií v Budapešti určite pospevoval aj mladý František Krištof Veselý.“

Vyvrcholením večera bude poľské zoskupenie Jazz Band Ball Orchestra, ktoré už vyše 50 rokov prináša divákom po celom svete tradičný jazz na špičkovej úrovni. Na Golden Age Festival prídu aj so svojím špeciálnym hosťom z USA – klaviristom, spevákom a skladateľom Stanley Breckenridgeom, ktorý svojou energiou a prirodzeným skvelým jazzovým prejavom strhne divákov do ozajstného virvaru. „Trojicu účinkujúcich už tradične uzavrie náš domáci Fats Jazz Band, ktorý tento rok ponúkne návštevníkom viaceré novinky v repertoári a predstaví aj unikátny, raritný nástroj bas saxofón. Všetky nástroje nášho orchestra sú originálne kúsky z 20. až 40, rokov, na čo sme veľmi hrdí,“ dodal Fančovič.

Golden age festival 2.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk