Google na Dunaji, nové zábery zo Street View

hrad Devín
ilustračné: maps.google.sk

Plaviť sa bez toho, aby ste vytiahli päty z domu? Prečo nie. Google so svojou službou Street View prináša pre slovenských používateľov novinku – zábery vyhotovené počas plavby po Dunaji.

Okrem Slovenska je do projektu zapojených ešte päť ďalších krajín, ktorými Dunaj preteká – Maďarsko, Chorvátsko, Srbsko, Bulharsko a Rumunsko. Plavbu s kamerou Google odštartoval ešte vlani v lete. Snímky okrem miest zachytávajú aj rôzne architektonické diela a výtvory a prírodné krásy presne tak, ako ich vidno pri plavbe riekou.

„Špeciálne zbierky povodia rieky Dunaj sú prvým projektom, ktorý sa realizoval v takom veľkom počte krajín, celkovo sme snímky zbierali až v šiestich,“ poznamenal Ulf Spitzer, Street View Program Manager Googlu.

Dunaj, Bratislavský hrad, Most SNP
Bratislavský hrad a Most SNP, pohľad z rieky. Foto: google.sk/maps

Na nové zábery bratislavských skvostov, ale napríklad aj Belehradu, Budatínskeho hradu či chorvátskeho mesta Vukovar použila spoločnosť zariadenie Trekker. To dokáže vďaka 15 objektívom urobiť 360-stupňové panoramatické snímky. Zariadenie Google umiestnil na čelo výletnej lode ms Treasures, ktorá preváža dovolenkujúcich pasažierov.

Google má viacero špeciálnych projektov súvisiacich aj so Slovenskom. Len minulý rok uviedol Slovenský výber, ktorý obsahuje fotky vybraných slovenských lokalít. Medzi inými ide o interiéry jaskýň, Oravský a Spišský hrad alebo Vysoké Tatry.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk