Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
materská škola, Ružinov
ruzinov.sk
25. februára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

O grant má v Ružinove záujem 103 projektov, ktoré majú zlepšiť komunitný život v mestskej časti

O peniaze z grantového programu mestskej časti Ružinov sa tento rok uchádza 103 projektov. Rôzne združenia či firmy môžu na podporu svojich nápadov získať od mestskej časti dotáciu od 500 do 5 000 eur. Na projekty, ktoré majú zlepšiť komunitný život v Ružinove, mestská časť tento rok vyčlenila približne 160-tisíc eur.

O grant sa mohli združenia či firmy uchádzať do 18. februára. Posielať mohli nápady, ako zlepšiť v Ružinove životné prostredie, kultúru, šport, vzdelávanie či sociálnu oblasť. Projekty posúdi grantová komisia, ktorá zasadne začiatkom marca. O tom, ktoré projekty Ružinov tento rok finančne podporí, rozhodnú poslanci ružinovského zastupiteľstva na základe odporúčaní grantovej komisie.

Granty na obyvateľmi organizované verejnoprospešné projekty považujeme za jeden z najlepších nástrojov, ako zlepšovať vzťah obyvateľa k lokalite, v ktorej žije,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. Aj v tomto roku Ružinovčania navrhujú zlepšiť svoje okolie napríklad estetickými a ekologickými kontajnerovými stojiskami či revitalizáciou zelene vo vnútroblokoch.

Minulý rok ružinovská samospráva cez grantový program podporila takmer 40 projektov sumou viac ako 120-tisíc eur. V Ružinove pribudlo napríklad tréningové ihrisko s umelou trávou pre mladých futbalistov, mestská časť podporila aj projekt, pomocou ktorého sa ružinovskí školáci naučili poskytovať prvú pomoc. Uspel i nápad, v rámci ktorého ľudia bez domova čistili verejné priestranstvá od odpadkov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X