Gurmánsky program čaká všetkých návštevníkov Parku Andreja Hlinku počas víkendu

Gurmán Fest
Zdroj: archív SITA

Návštevníkov a návštevníčky podujatia čaká bohatý gurmánsky program zameraný na zaujímavé gastronomické koncepty a mladých kuchárov.

V bratislavskom Parku Andreja Hlinku sa od piatku do nedele uskutoční 11. ročník Gurmán Festu Bratislava. Návštevníkov a návštevníčky podujatia čaká opäť bohatý gurmánsky program, tentoraz zameraný na zaujímavé gastronomické koncepty a mladých kuchárov. V rámci degustačného menu si pochutia na streetfoode, steakoch, gurmánskych kreáciách od biznis reštaurácií či zdravých potravinách od farmárov. Organizátori festivalu pritom nezabudli ani na bezlepkových gurmánov.

Milovníci varenia sa môžu tešiť na kurzy talianskej, španielskej či thajskej kuchyne a na kurzy grilovania. V sobotu bude v stane MČ Ružinov variť starosta Martin Chren, nedeľa bude patriť zas súťaži o Dezert festivalu. Prihlásiť sa do nej bude môcť každý, kto prinesie v nedeľu o 11.30 hod. do stanu MČ Ružinov tri kusy koláča. Porota bude posudzovať jeho chuť, vôňu, suroviny a spôsob prípravy.

Prednášky o víne i pive

Novinkou bude nedeľný kurz Dekorácia slávnostného stola. Po rady týkajúce sa dekorovania stola si však budú môcť návštevníci a návštevníčky festivalu prísť do jedného zo stánkov po celý čas trvania podujatia. V stane Sveta nápojov si budú môcť zas načapovať pivo či ochutnať víno so someliérom Tomášom Šajgalom.

Pripravená je tiež prednáška Šumivé víno a Prosecco či predstavenie pivných špeciálov na počesť J. M. Hurbana. Návštevníci a návštevníčky sa dozvedia i niečo o vodnom someliérstve a čaká ich aj barmanská šou v podaní A. Goncalvesa.

Podujatie spestrí napokon i hudobný program. Piatok bude patriť DJ-ovi Botovi, v sobotu návštevníkov a návštevníčky zabaví ľudová hudba Kuštárovci a kapela Felicity’s a v nedeľu zahrá dvorný hudobník festivalu Roman Vámoš. Deti sa môžu tešiť na tvorivé dielne, Skákankovo a hip-hopera Esiho, ktorý ich vytancuje na workshopoch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk