Gymnázium L. Novomeského má nové ihrisko

ihrisko, Gymnázium L. Novomeského, Ružinov
BSK

Žiaci Gymnázia Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici môžu využívať nové multifunkčné ihrisko. Včera ho pri príležitosti Medzinárodného dňa detí uviedli do prevádzky zástupcovia BSK a školy. V popoludňajších hodinách bude ihrisko slúžiť aj pre verejnosť.

Obnova školských športovísk a ich sprístupnenie pre študentov a verejnosť je podľa koordinátora projektu Petra Húsku jednou z priorít BSK.

„Do ihriska sme investovali 150-tisíc eur. Do konca roka by sme ešte chceli v tomto areáli urobiť zázemie pre šatne, sociálne zariadenia a dotiahnuť vodu a elektrinu, aby fungovalo aj v popoludňajších hodinách pre verejnosť,“ priblížil Peter Húska.

ihrisko, Gymnázium L. Novomeského, Ružinov
BSK

„Dlhé roky sme chceli zrekonštruovať to naše pôvodné tenisové ihrisko, ale nemali sme na to finančné prostriedky a to, že sa toto podarilo, je nad všetky očakávania. Už teraz to máme organizačne všetko spracované. V dopoludňajších hodinách tu bude telesná výučba a v popoludňajších hodinách tu bude krúžková či záujmová činnosť, prípadne tréningy,“ spresnil riaditeľ školy Norbert Kyndl.

Ihrisko s umelým povrchom nahradilo staré nevyužívané tenisové ihrisko. Určené je na tenis, volejbal, hádzanú, basketbal aj florbal. Okrem toho môžu žiaci využívať aj zrekonštruovanú telocvičňu, kde sú nové podlahy, obklady stien, dvere, telocvičné zariadenie a tiež ochranné siete na oknách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk