Hádka medzi cyklistom a taxikárom vyústila do šokujúceho konfliktu, taxíkom zámerne narazil do bicykla

Konflikt auto taxi ublizenie nehoda
Foto: ilustračné, GettyImages

Poverený policajt začal stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

Taxikár v Bratislave po predchádzajúcej výmene názorov úmyselne narazil do cyklistu, spôsobil mu tým viaceré zranenia a poškodil aj elektrobicykel.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v stredu 4. mája krátko po 16.00 hod. prechádzal vodič taxislužby s vozidlom Škoda Octavia po Štefánikovej ulici vo vyhradenom jazdnom pruhu pre vozidlá MHD, pričom riskantnou jazdou obehol cyklistu na elektrobicykli. „Obaja zakrátko zastavili na križovatke, kde medzi nimi prebehla výmena názorov,“ uviedol Szeiff.

Cyklista sa potom pohol dopredu, taxikár však za ním vyštartoval a zozadu do neho narazil tak, že cyklista spadol z bicykla na kapotu jeho auta.

Po tomto vodič prudko zabrzdil a cyklista z kapoty spadol na vozovku. Vodič reagoval tým, že znovu prudko zrýchlil,“ uviedol Szeiff. Cyklista sa rukami a telom snažil odtlačiť od vozidla, to ho však tlačilo pred sebou ešte približne 10 metrov, pričom mu prešlo po nohe aj po bicykli. Taxikár následne z miesta odišiel. Cyklista utrpel zranenia vyžadujúce si lekárske ošetrenie.

Policajti ešte pred polnocou vodiča taxi vypátrali, zadržali ho a umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený policajt začal stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 66-ročnému taxikárovi trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk